INTERNETTEN PARA KAZANMAK: YANDEX TOLOKA

Evde internet üzerinden para kazanmak hemen hepimizin hayalidir. Özellikle işsiz kişilerin ve öğrencilerin alternatif para kazanma yollarına fazlasıyla ihtiyacı var. Bu yazıda oturduğumuz yerden kolay görevler yaparak para kazanmamızı sağlayan Yandex Toloka sisteminden bahsedeceğim.

Yandex Toloka Nedir?

Yandex Toloka, Yandex’in sunduğu hizmeti insan denetiminden geçirdiği, yapay zekanın yapamadığı kolay işlemleri yaptırdığı bir sistem. Yandex navigasyona gelen mesajları düzenlemek, sesli komutları yazıya dökmek, arama sonucu çıkan uygunsuz sayfaları belirlemek, haritalarda çıkan hatalı sonuçları düzeltmek gibi basit görevler yapıyorsunuz. Bunlar haricinde mobil uygulamasına özel belirli mekanların fotoğraflarının çekilmesi gibi saha görevleri de var. Özetle Yandex, internet üzerinden para kazanmak isteyen insanları sisteme alarak karşılıklı fayda sağlamayı amaçlıyor.

Yandex Toloka ile Kaç Para Kazanırım?

Doğrusunu söylemek gerekirse Yandex Toloka ile çok büyük paralar kazanılır diyemem. Bilgisayar üzerinden yapılan görevlerde kazanç görev başına 0,01 dolar ile 0,06 dolar arasında değişiyor. 1-2 saat ayırıp gelen görevleri düzenli bir şekilde yapmanız halinde günlük ortalama 2,5 dolar kazanabilirsiniz. Bu da güncel kurla aylık 350-400 liraya denk geliyor. Ben mobil uygulamadan yapılan saha görevlerini yapmıyorum. Oradaki görevlere 0,10 dolar ile 0,30 dolar arasında bir ücret ödeniyor.

Mekanları gezip istenen fotoğrafları çekerim derseniz günlük kazancınız en fazla 5-7 dolara kadar çıkabilir. Dediğim gibi çok büyük paralar kazanamazsınız belki ama internette test çözmeye ayıracağınız vakti buradaki görevleri yapmaya ayırırsanız iyi bir ek gelir kaynağı elde edebilirsiniz. Gelen görevlerde sizin göstermiş olduğunuz performans da çok önemli. Çok fazla hata yaptığınız bir görev bir süre sonra artık gelmemeye başlıyor. Kısacası o görevden atılmış oluyorsunuz ve bu da kazandığınız parayı düşüren bir etmen oluyor haliyle. Yani daha önce yaptığınız bir görev artık gelmiyorsa muhtemelen o görevden alınmışsınızdır.

Yandex Toloka Güvenilir Mi?

İnternetten para kazandırma adı altında dolandırıcılık yapan, paranızı göndermeyen binlerce oluşum olduğunu biliyorum. Yandex Toloka’da böyle bir durum kesinlikle söz konusu değil. Zaten kendim güvenli bir şekilde paramı çekmemiş olsaydım bu yazıyı hiç yazmazdım. Şimdiye kadar 5 defa para çekim işlemi gerçekleştirdim ve en geç 4 gün içinde param hesabıma yatırıldı.

Paramı Nasıl Çekerim?

Yandex Toloka’da PayPal, Papara veya Skrill üzerinden paranızı çekebiliyorsunuz. Ben Papara’yı kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. parayı banka hesabınıza gönderirken 1 liralık bir kesinti yapıyorlar sadece. Ayrıca Yandex kullanıcı bilgilerinizin kimlik bilgilerinizle uyuşmasına dikkat edin yoksa para çekiminde sıkıntı yaşayabilirsiniz.

yandex toloka para çekme-yandex toloka nasıl para çekilir-yandex toloka papara
Yandex Toloka-Para Çekme Kanalları

Sonuç olarak Yandex Toloka internetten pasif gelir elde etmek isteyenler için harika bir uygulama. İnternette geçirdiğimiz boş zamanı bir nevi internet işçiliği yaparak doldurabilir, ay sonunda hesabımıza fazladan 300-400 lira koyabiliriz.

İnternet Sitesi

Google Play Linki

Yorumlar

  1. Emelce Lezzetli Anlar 8 Nisan 2020
    • Bleach 8 Nisan 2020
  2. Biriktirdiklerim 8 Nisan 2020
    • Bleach 8 Nisan 2020
  3. Hürpost 7 Nisan 2020
    • Bleach 7 Nisan 2020
  4. Samet 20 Ağustos 2019

Yorum Yapın