FOTOĞRAFLARDA DAHA İYİ ÇIKMANIZI SAĞLAYACAK KÜÇÜK DETAYLAR

Yaşadığımız sosyal medya çağının getirilerinden birisi olan güzel fotoğraflar çekinmek hemen hemen hepimizin büyük uğraşlar sarf ettiği bir alan. Farklı, doğal ve estetik görünümü yakalamak her zaman için kolay olmuyor maalesef. Artık eskisi gibi makinenin karşısına geçip dimdik dikilmek de yeterli olmuyor. Eğer güzel fotoğraflar elde etmek istiyorsak her şeyin mükemmel olduğundan emin olmamız gerekiyor.  Bu mükemmelliği yakalama fikri size korkutucu geldiyse okumaya devam edin çünkü bu yazıda büyük resmi oluşturan küçük ayrıntıların neler olduğunu bulacak ve onları nasıl mükemmel hale getireceğinizi göreceksiniz.

Doğru Duruş

Fotoğrafta dikkat edilmesi gereken ilk şey doğru bir duruş yakalamaktır. Ayaktayken çekileceğiniz fotoğraflarda omuzlarınızı kameraya dönük şekilde tutmaya özen gösterin. Bu sayede hem belinizin daha ince hem de bacak boyunuzun daha uzun görünmenizi sağlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan estetik duruşu yakalamak bu kadar kolay.

Kameraya Bakmak

Omuzlar ne kadar kameraya dönük olmalıysa bakışlar da bir o kadar kamera odağından kaçırılmalıdır. Direkt olarak kamera merceğine bakmak gözlerinizin kapalı çıkmasına veya bakışlarınızın yorgun gözükmesine neden olabilir. Başa noktalara bakmak sizi bu gibi durumlardan koruyarak güzel bakışlar yakalamanızı sağlar. Bu yönteme haberim yokmuş gibi çek pozu da diyebiliriz.

Kalçayı Yana Çıkartmak

Modellerin en sık kullandığı yöntemlerden birisi olan kalçayı yana çıkarmak sizi olduğunuzdan da zayıf gösterir. Bu pozu yapmak için ağırlığınızı verdiğiniz bacak tarafındaki kalçanızı hafif dışarı doğru çevirmelisiniz.

Eller

İşin belki de en zor kısmı ellerdir. Güzel bir duruş yakalasak bile boşta kalan ellerimiz tüm fotoğrafın atmosferini mahvedebilir. İşin sırrı ellerimizi ortalıkta bırakmamakta. Örneğin oturarak verdiğiniz pozlarda ellerinizi dizlerinize koyabilirsiniz veya sıkça görülen bir poz olan saçlarınıza doğru kaldırabilirsiniz. Böylece derli toplu ve estetik bir görünüş elde edebilirsiniz.

Takılar

Küpenizin veya bilekliğinizin ön planda olması da iyi bir fotoğraf elde etmenizi sağlar. İlgi çekici bir küpe aynı zamanda dikkatleri yüzünüze toplayacaktır. Renkli veya gösterişli yüzükler ve bileklikler ise dikkatleri kıyafetlerinize çekecektir. Hangisini ön plana çıkarmak istediğinize karar vererek bunu aksesuarlarınızla sağlayabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Halil Gönül 19 Ekim 2019

Yorum Yapın