Eve Kapananlar İçin 10 Netflix Dizisi

Coronavirüs nedeniyle evden çıkamadığımız, #evdekal dediğimiz şu günlerde can sıkıntısı en büyük sorunlarımızdan biri. Vakit öldürmek adına birçoğumuz dizilere, filmlere, kitaplara sardık. Haliyle çoğumuzun aklında ne izlesem sorusu var. Bu soruna cevap olması adına Netflix üzerinden izleyebileceğiniz 10 tane keyifli dizi önerisinden oluşan bir liste hazırladık. Listede yer alan dizilerin genel olarak tek oturuşta bitecek, fazla sıkmayan yapımlar olmasına dikkat ettik. İşte eve kapananların mutlaka izlemesi gereken 10 Netflix dizisi:

After Life

Ünlü İngiliz komedyen Ricky Gervais’in yapımı olan After Life, İngiltere’nin küçük bir kasabasında gazetecilik yapan Tony’nin kanser hastası eşini kaybetmesi sonrası hayata olan bakışını anlatıyor. Tek oturuşta izlenebilecek dizide Ricky Gervais’in sevilen mizahını kattığı güzel, sakin tempoda ilerleyen sahneler izliyoruz. Önümüzdeki aylarda 2. sezonu yayınlanacak olan After Life, Mutlaka İzlenmesi Gereken Ricky Gervais Yapımlarından biri.

Yeni: Dizinin 2. sezonunun ardından yakaladığı başarıyı değerlendirdiğimiz After Life Dizisi Neden Bu Kadar Çok Beğenildi? yazımıza göz atabilirsiniz.

Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 6

Ortalama Bölüm Süresi: 30 Dakika

Love, Dead & Robots

Netflix’in son yıllarda çıkardığı en iyi dizilerden biri olarak gösterilen Love, Dead & Robots, farklı tarzda bir dizi arayanlar için ideal bir yapım. Her bölümü birbirinden farklı konuya sahip dizide bilim kurgu, distopik gelecek, korku ve komedi konuları işleniyor. İlginç konuları haricinde görsel açıdan da izleyiciye farklı bir deneyim sunan dizinin ilk sezonu oldukça büyük beğeni toplamıştı. 2. sezonunun da çekileceği açıklandı ancak ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil.

Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 18

Ortalama Bölüm Süresi: 15 Dakika

F Is for Family

Yetişkin animasyonu sevenlerin kaçırmaması gereken bir yapım olan F is for Family, 70’li yılların Amerikasında yaşayan 3 çocuklu bir ailenin hayatını işliyor. Dizi, Family Guy, The Simpsons gibi dizilerle benzer bir konuya sahip olsa da onlar gibi absürt mizahın değil gerçekçiliğin ön planda olduğu bir yapım. İzleyen herkesin mutlaka kendisinden ve ailesinden bir parça bulabileceği F is for Family evde zaman geçirmek zorunda olduğumuz şu günlerde izlenebilecek Netflix dizileri arasında.

Sezon Sayısı: 3

Bölüm Sayısı: 26

Ortalama Bölüm Süresi: 30 Dakika

Safe

Dexter’dan tanıdığımız Michael C. Hall’ın başrol oynadığı polisiye-gizem dizisi Safe, bir oturuşta izlenebilecek Netflix dizilerinden bir diğeri. Kızlarıyla birlikte yaşayan bir cerrah olan Tom Delanay’in kızlarından birinin kayboluşu sonrası onu bulmaya çalışmasını anlatan dizide birçok gizemli olay açığa çıkıyor. Katil kim yapımlarını sevenlerin mutlaka seveceği türden bir dizi.

Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 8

Ortalama Bölüm Süresi: 45 Dakika

Daybreak

Nükleer bir patlamanın yetişkinleri zombiye çevirdiği, medeniyetin ergenlere kaldığı bir ortamı anlatan Daybreak Netflix’in ilginç konseptteki dizilerinden biri. Anlatıcının izleyiciyle konuştuğu, yani 4. duvarın yıkıldığı yapımları seviyorsanız mutlaka bu dizi de hoşunuza gidecektir. Bu arada dizinin 2. sezonunun iptal edildiğini de söylemek gerek başlamadan önce bunu göz önünde bulundurun.

Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 10

Ortalama Bölüm Süresi: 1 Saat

DAYBREAK

The End of the F***ing World

The End of the F***ing World, evde vakit öldürmek için izlenebilecek bir başka Netflix dizisi. Bir saykopat olduğunu düşünen 17 yaşındaki James ve yaşadığı ortamdan pek memnun olmayan Alyssa bir araya gelir. Şehri terk edip yollara düşen ikilinin ilginç maceralarını izlediğimiz dizide kara komediden esintiler bulmak mümkün.

Sezon Sayısı: 2

Bölüm Sayısı: 16

Ortalama Bölüm Süresi: 25 Dakika

Final Space

Bilim kurgu ve komedinin zirvede olduğu yetişkin animasyon dizisi Final Space, eve kapandığımız şu günlerde izlenebilecek bir başka Netflix dizisi. Dünyada işlediği bir suç nedeniyle bir uzay istasyonunda hapis yatan Gary’nin cezası bitmek üzeredir. Bundan sonra tesadüf eseri karşılaştığı Mooncake ve diğer arkadaşlarıyla birlikte uzayın derinliklerinde zorlu maceralara girecektir.

Sezon Sayısı: 2

Bölüm Sayısı: 23

Ortalama Bölüm Süresi: 30 Dakika

Dead to Me

Bir oturuşta bitirebileceğiniz bir başka Netflix dizisi Dead to Me. Kocasının ani ölümü sonrası büyük bir depresyona giren Jen’in hayatı Judy ile arkadaşlık kurmaya başlayınca değişir. Bu sırada kocasının ölümüyle ilgili farklı şeyler ortaya çıkacaktır. Komedi ve dramın birlikte işlendiği bu diziyi izlerken kesinlikle iyi vakit geçireceksiniz.

Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 10

Ortalama Bölüm Süresi: 30 Dakika

Atypical

Listemizdeki bir başka dizi Netflix’in otistik bir gencin hayatını anlatan dizisi Atypical. 18 yaşında bir otizm hastası olan Sam artık büyümüştür ve hayatı o istemese de değişecektir. Otizm hastası bir gencin hayata bakışını bizlere aktaran dizide komedi ve dram bir arada. İzlerken hiç sıkmayan ancak kafa da yormayan Atypical, boş zamanlarınızı doldurmak için bire bir.

Sezon Sayısı: 3

Bölüm Sayısı: 28

Ortalama Bölüm Süresi: 30 Dakika

Maniac

Jonah Hill ve Emma Stone gibi iki yıldız oyuncunun başrollerinde olması sebebiyle büyük ses getiren Maniac dizisi, listemizdeki son dizi. Bir ilaç şirketinin deneylerine katılan Owen ve Annie’nin başına gelenleri izlediğimiz dizide komedi, bilim kurgu ve dram ögelerine rastlamak mümkün. Maniac dizisi oyuncu kadrosuna kıyasla beklentilerin altında kalsa da Netflix’de ne izlesem diyenler için alternatif olabilecek bir dizi.

Sezon Sayısı: 1

Bölüm Sayısı: 10

Ortalama Bölüm Süresi: 40 Dakika

Diziler beni sarmıyor, ben belgeselciyim diyorsanız Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi belgesellerden seçip incelediğimiz Sıkılmadan İzleyebileceğiniz 5 Netflix Belgesel Serisi yazımıza bekleriz.

Eğer ben bu dizilerin, belgesellerin hepsini izledim diyorsanız da sizi Amazon Prime’da Yer Alan En İyi Diziler yazımıza da alalım.

Yorum Yapın