En Doğal ve En Pratik Cilt Bakım Yöntemleri

Yediğimiz yemekten tutun da üzerimize giydiğimiz kıyafete kadar hemen hemen hepimiz hayatımızın birçok alanında doğallık arayışı içerisindeyiz. Günümüzde bu arayışın en fazla olduğu alanlardan birisi de kozmetik sektörü haline geldi. Şampuanlarda, duş jellerinde, makyaj malzemelerinde ve en çok da cilt bakım ürünlerinde bize en doğalını temin edebilen ürünleri tercih ediyoruz.

Güzellik ve bakımın ilk adımı sağlıklı görünen bir cilttir. Bunu sağlamak için kozmetik sektörü bize sayısız ürün imkanı sunar. Tüm bu ürünlerden hangisini kullanmamız gerektiği, hangisinin doğal ve cildimize dost olduğu konusunda karar vermek maalesef ki zor bir süreçtir.

Ben de bu yazımda sizlere cilt bakımınızda kullanabileceğiniz en doğal ve işlevsel ürünlerden bahsederek kendiniz için en doğrusunu bulmanıza yardım etmek istedim.

Bebek Yağı

Bebek cildi olabilecek en hassas yapıdaki cilttir. Bu yüzden onlar için üretilen tüm ürünler bu hassasiyete uygun olarak hazırlanmalıdır. Sizin de beyaz ve kolay etkilenen türde bir cildiniz varsa bebek yağını kullanmayı deneyin. Cildinizdeki kiri temizlerken aynı zamanda bolca nemlendirme özelliğine sahip bu yağ cildinizin beslenmesinde de yardımcı olur.

Bebek yağıyla cildinize iki tür uygulama yapabilirsiniz. İlk olarak yağı bir pamuğa dökerek yüzünüzü silebilirsiniz. İkinci olarak yağın nemlendirme özelliğinden daha fazla yararlanmak isterseniz pamukla yüzünüze sürerek bir süre bekletebilirsiniz. İki uygulama sonrasında yüzünüzü yıkayarak yağdan arındırmanız gerekmektedir.

Bu işlemleri sadece yüzünüz için değil tüm vücudunuz için de kullanabilirsiniz. Nemlendirme konusunda oldukça başarılı olan bu yöntem tüm vücudunuz tarafından sevilecektir.

Ek bir bilgi olarak bebek yağını saç bakımında da kullanabileceğinizden bahsedeyim. Saçınızı yıkamadan önce elinize aldığınız bir miktar bebe yağını güzelce masaj yaparak uygulamak saç sağlığınız içinde de olumlu sonuçlar verecektir.

Simple Yüz Temizleme Jeli

Simple kullandığı “İngiltere’nin 1 numarası” sloganıyla ürün ambalajına ilk bakışta bile sizi ikna etmeyi başarıyor. Peki ürünün etkisi sloganı kadar iddialı mı? Bizim için önemli olan ilk soru tabi ki de bu. Kendi tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki yüz yıkama jelini kullandıktan sonra teninizin temizlendiğini ciddi anlamda hissediyorsunuz. Bu temizlenme hissi beraberinde tatmin edici bir ferahlama hissini de getiriyor.

Günün sonunda makyajınızı kolaylıkla çıkarabileceğiniz bir yüz yıkama jeli arıyorsanız size yine Simple’ı önerebilirim. Markanın bu iş için ürettiği makyaj temizleme suları olsa da yüz yıkama jeli de büyük ölçüde işinize yarayacaktır.

Peki piyasada bu kadar ürün varken Simple’ı farklı yapan özellikleri neler? Bu soruya geldiğimizde işin doğallık kısmından bahsedebiliriz. Bu yüz yıkma yelinde cildinizi yoracak veya zarar verecek çoğu şey yok. Sert kimyasallardan, parabenden, alkolden, parfüm ve renklendiricilerden arındırarak hazırlanmış bu jel hem cilde dost yapısıyla hem de temizleme etkisiyle kullanan çoğu kişin favorisi haline geldi.

cilt bakım yöntemleri-simple cilt temizleme jeli

Nilera Okyanus Sabunu

Doğal cilt bakımı demişken sabunlardan bahsetmemek olmaz tabi ki. Bu yazımda doğallığına ve işlevselliğine en çok güvendiğim sabunlardan birisi olan okyanus sabunundan bahsedeceğim.

Okyanus sabunu adına yakışan mavi ve parlak rengiyle ilk bakşıta bile diğer sabunlardan daha iddialı olduğunu ortaya koyuyor.  Dış görünümü bizi etkiledikten hemen sonra içeriğine bakmamız gerekiyor. Okyanus sabunu içerdiği E vitamini ve doğal yağlarla cildimize dost bir yapıya sahiptir. İçindeki Palmiye ve Hindistan cevizi yağları sayesinde cildini nemlendirir.

Sivilce ve siyah noktaları azaltmak konusunda oldukça başarılı olan okyanus sabunu ayrıca cildin yağ ve nem dengesini korur. Sabah ve akşam olmak üzere iki kere kullanmak sabunun etkilerini daha iyi görmenizi sağlayacaktır.

doğal bakım ürünleri-okyanus sabunu

Uyarı: Bu bir öneri yazısıdır. Bilimsel gerçeklere dayanmaz. Cildinize iyi gelmeyen veya sağlığınızı bozan uygulamalardan kaçının. En iyi sonuçlar için doktor yardımına başvurun.

Yorum Yapın