KADIKÖY’DE BULUNAN KONSEPT KAFELER

Yaşadığımız bu günlerde sosyal medya hemen hemen herkesin hayatının bir parçası haline gelmiş durumda. Paylaştığımız yazılar, çektiğimiz videolar ve fotoğrafları tüm dünyayla paylaşma arzusuyla dolup taşıyoruz. Tüm bu içeriklerin en başında da çekildiğimiz fotoğraflar geliyor. Artık öyle eskisi gibi alelade bir fotoğraf çekilip paylaşmak da yetmiyor kimseye. Farklı kareler ve pozlar yakalayabilmek artık tam anlamıyla bir ihtiyaç haline geldi. Bu ihtiyacın farkında olan bazı kafeler de hemen harekete geçti tabi ki. Bu tarz kafelerin en yoğun olduğu yerlerin başında Kadıköy geliyor. İşte ben de bu yazımda Kadıköy’de bulunan konsept kafeler hakkında bir liste yaptım.

1. Emilia Cafe/ Çiçek Duvarı

Geçtiğimiz sene adını duyuran ve herkesin fotoğraf çekilmek için akın akın geldiği bu kafe Kadıköy’de bulunan konsept kafeler arasında bana göre en fazla ilgi çeken kafe. En merak uyandıran yanı pembe güllerle döşenmiş duvarıdır. Kafe bir dönem o kadar popüler hale gelmişti ki artık hemen hemen herkes bu duvarın önünde çekilmiş fotoğrafları sosyal medyasında paylaşır olmuştu.

Kadıköy en iyi kafeler-kadıköy konsept kafeler-kadikoy cafeler-kadikoy kafe
Emilia Cafe-Çiçekli Duvar

Her ne kadar kafenin simgesi çiçek duvarı olsa da diğer özellikleriyle de dikkat çekici bir yer olmayı başarmıştır. Mobilyaların tasarımı ve kafenin genelinde hâkim olan pembe, altın ve yeşil renklerin uyumu bir fotoğraf karesi için gerekli olan estetiği müşterilerine sağlamıştır.  Hizmet ve şıklığın başarısı da tüm bunlara ek olarak insanı büyülüyor diyebiliriz.

Tıpkı mekanın tasarımı gibi müşterilerine sunduğu ürünler de sıradanlıktan çok uzak. Türk kahvesinin yanında getirdikleri küçük keklerle bile “Biz farklıyız!” demeyi başarıyorlar. Bunun dışında ruby çikolatalı Pancake Party, renkli smoothi’ler ve Emila Baklava olarak adlandırılan pembe baklava gibi ürünler tadına bakabileceğiniz değişik tatlar arasında.

2. Cadıköy

Bu kafe sahip olduğu tasarımla başlı başına bir masaldan fırlamış gibi görünüyor. Sanki  Hansel ve Gretel masalındaki kahramanlardan birisi de sizmişsiniz gibi hissettirerek kelimenin tam anlamıyla insanı büyülüyor. Kafenin sadece bir yeri değil her bir tarafı fotoğraf çekilmek için mükemmel. Masaların üzerine konmuş cadı şapkaları ve tüy kalemler, alt katında bulunan şekerden ev, kafenin girişindeki büyük cadı heykeli verilebilecek örnekten sadece birkaçı.

Sadece mekanın teması değil ayrıca yapılan servisin farklılığı da bu kafeyi güzelleştiriyor. İçecekler ve bazı tatlıların küçük birer cadı kazanı içerisinde gelmesi, menülerin üzerindeki cadı aynaları gibi özellikler kafenin sahip olduğu ruhu tamamlıyor.

https://www.instagram.com/cadikoycafe/?hl=tr

3. Leman Kültür

Her tarafından mizah fışkıran bu kafede kendinizi kapalı bir binanın içinde değil de oldukça geniş, renkli insanların ve renkli evlerin olduğu bir mahallede gibi hissedeceksiniz. Her bir duvarında sanki başka bir hayat varmış gibi görünen kafe değişik fotoğraf kareleri oluşturmak için mükemmel bir yer.

Sadece sahip olduğu atmosferle değil kendine özgü tatlarıyla da insanı büyüleyen bu kafede daha menüyü elinize alır almaz yüzünüzde bir tebessüm oluşuyor. Yemek isimlerine karşı mizahi yaklaşmalarıyla normal olan bir şeyi bile normalliğin dışına taşımayı başarabiliyorlar.

4. Willy Wonka Chocolate

Çikolata aşıklarının mutlaka gidip görmesi gereken bu kafe kelimenin tam anlamıyla filmi izleyip  “Keşke bir günlüğüne oraya gidebilsem!” diyenler için tasarlanmış. Kafeden içeriye adımınızı ilk attığınızda sizi kocaman kırmızı bir kaydırak karşılıyor. Üst kattı alt kata bağlayan bu kaydırak resmen “Aşağıya inmenin bile eğlenceli yolunu bulduk” diyor. Duvarlara çizilmiş karakterlerin resimleri de bu muhteşem atmosferi tamamlıyor. Üst katta kaydırağın hemen yanında bulunan güldüren aynalar, beyaz perdeye yansıtılan ve sürekli olarak oynatılan film ve tüm bunlara ek olarak muhteşem lezzetteki çikolata herkesi bir anlığına bile olsa çocuklaştırmayı başarıyor.

https://www.instagram.com/willywonkachocolatier/?hl=tr

Yorumlar

  1. Muharrem Karakullukçu 13 Ağustos 2019
  2. Beyza 13 Ağustos 2019
  3. Ruya 10 Ağustos 2019
  4. Gülce 9 Ağustos 2019
  5. Samet 9 Ağustos 2019
  6. Miray 9 Ağustos 2019

Yorum Yapın