ÖZEL GÜNLER İÇİN FARKLI HEDİYE FİKİRLERİ

Herkes sevdikleriyle geçireceği özel günleri en iyi şekilde kutlamayı istiyor. Tüm bu özel günler tek bir ortak sorunu da beraberinde getiriyor: Farklı hediye fikirleri. Günümüzde hediye alırken en çok dikkat edilmesi gerekenlerin başında tekrara kaçmamak ve klasiklerden uzak durmak gibi kriterler gelmeye başladı. Hediye aldığımız kişinin yüzünde şaşkınlık ve sevinç ifadelerini görmek için en iyi hediyenin ne olacağını bulmak tabi ki de o kadar kolay değil. Ben de hepimizin ortak sorunu haline gelen bu konuya bir çözüm getirebilmek için “ Farkımı ortaya koyarım” diyen hediye fikirlerinden bahsedeceğim.

1. GÖKYÜZÜ HARİTASI:

Yıldız haritası kutlanacak o önemli günde bulunduğunuz şehrin gökyüzünün şeklinin çıkartılarak estetik bir tasarımla çerçevelenmesidir. Kişiye özel olarak hazırlanan bu hediye sadece tek bir gün için değil birçok özel gün için uygun. Doğum günleri, yıl dönümleri, sevgililer günü gibi önemli günler için tasarlanmış bu hediye fikriyle orijinalliğinizi ortaya koyabilirsiniz.

Gökyüzü haritası işlevsel olarak da manevi olarak da seçilebilir bir hediye. Arkadaşınız bu hediyede hem kendi doğduğu günün yıldız dizilimini görebilir hem de çerçevelenmiş bu haritayı odasına asabilir.

2. HEDİYE KUTULARI:

Küçük küçük hediyelerden oluşan koca bir paket. Sizin için özel olan kişilere verilebilecek en güzel hediyelerden birisi de bu renkli kutulardır. Birçok farklı konuda hazırlanabilen bu kutular hediyeyi aldığınız kişiyi ne kadar iyi tanıdığınız ve onun en çok sevdiği şeyleri bildiğinizi de gösterecektir.

Bu kutuların en güzel yanı çeşitliliklerinin çok fazla olmasında. Kahve sever bir arkadaşınıza içinde kahve fincanı ve çeşitli kahveler olan bir paket verirken sevgiliniz için içi çeşitli çikolatalarla doldurulmuş bir paket hazırlatabilirsiniz.

hediye fikirleri-hediye önerileri-hediye edilecek şeyler
Hediye Fikirleri-Kutular

3. RETRO HEDİYELER:

Eski araba figürleri, koleksiyon eşyalar, plaklar veya radyolar da orijinal hediye fikirleri listesinde yer almakta. İster koleksiyonculardan bu tarz eşyalar alın isterseniz de modernize edilmiş eşyalara yönlenin iki durumda da muhteşem bir hediye elde edeceksiniz.

Son günlerin en moda tasarımlarından olan Acousticbox’lar da hem dekoratif oluşuyla hem de işlevselliğiyle ön plana çıkan iyi bir hediye seçeneğidir.

hediye fikirleri-hediye önerileri-retro akustik kutu
Hediye Fikirleri-Acoustic Box

4. İŞİNE AŞIK OLANLAR İÇİN HEDİYELER:

İşini aşkla yapan birine verilebilecek en güzel hediye ona ne kadar güzel işler başardığını hatırlatacak hediyelerdir. Aşçı olan bir arkadaşın yemek tariflerini bir araya getirerek onun için kitap yaptırabilir veya çalışırken kahve içmeyi seven bir arkadaşınıza özel bir kupa yaptırabilirsiniz.

5. FİLM TUTKUNLARI İÇİN HEDİYELER:

Sizin için özel olan o insana onun için özel olan bir film hakkında hediyeler almak da onu ne kadar iyi tanıdığınızı göstermenizin yollarından birisidir. Tıpkı hediye kutularında olduğu gibi filmlerle ilgili alınabilecek hediyeler de çok çeşit içerdiğinden yaratıcılığınızı ortaya koymak tamamen size kalmış. Odasının duvarlarını süslemesi için tahta posterler, filmde yer alan kahramanların küçük heykelleri, tişörtler, temsili eşyalar gibi birçok şey en iyi hediyeyi seçmeniz için size seçenekler sunuyor.

hediye fikirleri-hediye önerileri-harry potter seti
Hediye Fikirleri-Harry Potter Seti

Yorum Yapın