KOLAYCA UYGULAYABİLECEĞİNİZ GÜZELLİK SIRLARI

Güzel görünmek hem zaman isteyen hem de zahmetli bir iş gibi görünür. Saç ucumuzdan tırnaklarımıza kadar tüm vücudumuzun bakımlı olması güzelliğin ilk kuralıdır. Bu düşünce başlangıçta çok yorucu ve zor gelebilir. Kendimize uygulayacağımız kolay ve pratik yöntemler sayesinde hem kişisel bakımımızı sağlayıp hem de fark edilir bir güzellik elde elde edebileceğimiz yöntemleri öğrendiğinizde aslında bu işin ne kadar kolay ve pratik olduğunu göreceksiniz. Bu yazımda kendi günlük hayatımda uyguladığım kolay ve bir o kadar da etkili evde yapılabilecek doğal güzellik sırları hakkında ipuçlarından bahsettim.

Siyah Bir Dokunuşla Beyaz Dişler

Sağlıklı ve beyaz dişler güzelliğin olmazsa olmazlarından bir tanesi. Hepimiz ideal diş beyazlığına ulaşmak için çeşitli yöntemler denemişizdir. Bin bir çeşit diş macunu, ağız gargaraları, evde hazırladığımız karışımlar… insanların bu arayışını farkında olan diş macunu markaları da çıkardıkları ürünlere her gün birisini daha ekliyorlar. Bizler de inci beyazlığı, kar beyazlığı, ışıltılı beyazlık diye diye o ideal beyazlığı aramaya devam ediyoruz.

Son zamanların popüler ürünlerinden birisi olan “Siyah Diş Macunları” da bu beyazlık arayışı içinde bir seçene olarak kendini ileri sürdü. Peki birçok Blog sayfası ve Youtube kanalına konu olan siyah diş macunları gerçekten de söylenildiği kadar etkili bir yöntem olmayı başardı mı?

Siyah diş macununu kullandığım ilk fırçalamada bile etkisini fazlasıyla gördüm. Dişteki lekeleri çıkarmada ve sarılığı azaltma konusunda gerçekten çok başarılı olduğunu söyleyebilirim.  Etkisinin kalıcı olması da severek kullandığım ürünler arasına girmesinde etkili oldu. Sizin de diş sarılığı veya kahve lekeleri gibi problemleriniz varsa siyah diş macunlarını deneyebilirsiniz.

güzellik sırları-diş beyazlatan macun-siyah diş macunu

Dudak Peelingi

Dişlerimiz kadar dudaklarımız de güzel bir görünüm için önemli bir etken. Kurumuş dudaklar sadece görüntü açısından değil rahatsızlık vermesi açısından da istenmeyen bir durum oluşturur. Ne yazık ki vücudumuzun hassas bir noktası olan dudaklarımız çatlamaya ve kurumaya oldukça elverişli. Güneş, soğuk, susuz kalma, mat rujlar gibi etkenler dudaklarımızın kolayca kurumasına neden oluyorlar.

Neyse ki dudak kuruluğumuzun çözümü hem ucuz hem de pratik. Evde kısa sürede hazırlanan peelingler sayesinde bu istenmeyen durumdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Şeker ve tarçını bal ekleyerek macun kıvamına getirdikten sonra dudaklarınıza bu karışımla peeling yaparak ölü derilerin soyulmasını sağlayabilirsiniz. Bu kadar kolay bir işlemle dudaklarınız tekrar canlı görüntüsüne kavuşacaktır.

Kahve Maskesi

Hemen hemen herkes yüzünde çıkan küçük beyaz sivilce desen değil siyah nokta desen hiç değil tarzında pütürtülerle karşılaşmıştır. Bu pütürtülerin adı “Beyaz noktalar” dır. Başa çıkması siyah noktalardan bile zor olan bu küçük kabartıları yok etmek için çeşitli yollar denediyseniz ve “Ne yaptıysam geçmediler” diyorsanız bir de kahve maskesini deneyin. Şaşırtıcı derecede iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Kahve maskesi için öyle alengirli tariflere gerek yok. Pişmiş kahve telvesini biraz soğumaya bıraktıktan sonra yüzünüze sürmeniz yeterli olacaktır. Tabi siz kendi isteğinize bağlı olarak farklılıklar da katabilirsiniz. Örneğin Hindistan cevizi yağı veya limon suyu ekleyerek farklı etkiler elde etmek için de kullanabilirsiniz. Kahve iyice kuruyana kadar bekledikten sonra ılık suya yüzünüzü yıkayarak işlemi tamlamış olursunuz.  Bu maskesi haftada 2 veya 3 kez uyguladığınızda cildinizin ışıltı kazandığını kendi gözlerinizle göreceksiniz.

kahve maskesi-evde yapılabilecek maskeler
Evde Yapılabilecek Doğal Güzellik Sırları-Kahve Maskesi

Mineralli Su

Cildimizi ne kadar iyi yıkarsak yıkayalım yeterince temizleyemiyor olabiliriz. Derinlemesine bir cilt temizliği arayanlar için önerebileceğim en doğal ve en etkili yöntem mineralli su kullanmalarıdır. Gece yatmadan önce sabunla güzelce temizlediğimiz cildimizi bir pamuğa döktüğümüz mineralli suyla sildiğimizde daha etkili ve daha derinlemesine bir temizlik elde ederiz.

Vazelin Mucizesi

Bu yöntem sadece bir problemi değil onlarca problemi ortadan kaldırmayı bize vadediyor. Vaseline ile hazırladığımız güzellik tarifleri saymakla bitmez. Topuklarımızı yumuşatmak için, kirpik uzatmak için dudaklarımızı ve cildimizi nemli tutmak için sık sık vazeline başvuruyoruz.

Kirpiklerimize ve kaşlarımıza kulak çubuğu yardımıyla süreceğimiz Vazelin onların daha hızlı ve sağlıklı uzamalarını sağlayacaktır. Bu durum tırnaklarımız için de aynı böyle düzenli olarak tırnaklara uygulanan vazelin hızlı ve güçlü tırnaklar elde etmemizde bize yardımı olur.

Sertleşmiş ve kurumuş ayak topuklarımızı iyileştirmek için en etkili yöntemlerden birisi olarak vazeline sık sık başvurulur. Tüm bunların dışında cildi nemlendirmek, saçların hızlı uzamasını sağlamak ve dudak kuruluğunu önlemek için de vazelin kullanmak etkili bir yöntemdir.

UYARI: BU BİR ÖNERİ YAZISIDIR. HERKESTE AYNI SONUÇLARI VERMEYEBİLİR.

Yorum Yapın