SÜRPRİZ SONLU TÜRK FİLMİ: CEBİMDEKİ YABANCI

Netflix’de izlenecekler listeme daha önceden ekleyip ancak bugün izleme fırsatı bulduğum Cebimdeki Yabancı filminin herkes tarafından izlenecekler listesine eklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Yapım, senaryo ve oyuncu kadrosunun kalitesinin bir araya gelmesiyle başarılı bir işe imza atılmış. Şimdi de bu filmi övmemdeki nedenleri biraz daha ayrıntılı şekilde inceleyelim.

Cebimdeki Yabancı Film Konusu

Yedi eski arkadaş yeniden buluşarak bir akşam yemeği yemeğe karar verirler. Aralarında geçen sohbet bir noktada sırlara gelince masadaki herkes hayatlarında gizli hiçbir şey olmadığı iddiasında bulunur. Bunun üzerinde içlerinden birisi bir oyun oynamayı teklif eder. Oyunun kuralına göre yemek boyunca tüm telefonlar masanın ortasında duracak, gelen mesajlar sesli okunacak ve tüm aramalar herkese açık şekilde gerçekleştirilecektir. Başlangıçta masadakiler bu kurallardan tedirgin olsalar da sakladıkları bir şeyleri olmadığını kanıtlamak için oyunu oynamayı kabul ederler. Filmin ilerleyen dakikalarında akıl almaz sırların oraya dökülmeye başlamasıyla olaylar gelişir.

Gerilim ve dram sağlamayı hedefleyen film senaryosuyla bunu en iyi şekilde başarmıştır. Hiçbir ayrıntının boşa gitmediğini olaylar ilerledikçe görüyorsunuz. Film sadece bir evin içerisinde geçmesine rağmen olayların birbirine bağlanış şekli nedeniyle bir buçuk saat nasıl geçiyor anlamıyorsunuz bile.

Oyuncu Kadrosu

Daha çok komedi türünde tanıdığımız Çağlar Çorumlu ,Şebnem Bozokoğlu Leyla Lydia Tuğutlu, Serkan Altunorak, Şükrü Özyıldız, Belçim Bilgin ve Buğra Gülsoy oluşan oyuncu kadrosunun bir araya gelmesiyle bu muhteşem proje ortaya çıkmış.

Çağlar Çorumlu dram türündeki bu yapımda canlandırdığı karakterle bile yer yer güldürmeyi başardı. Ortamdaki gerginliği azaltmaya çalışan, kara mizah yoluyla olayları farklı bakış açıları sunan karakteri canlandırırken büyük bir başarı sağlamış.

cebimdeki yabancı oyuncular-cebimdeki yabancı kadro-cebimdeki yabancı serra yılmaz
Cebimdeki Yabancı-Oyuncu Kadrosu

Hüsran Yaratmayan Bir Son

Bazı filmler vardır senaryo ne kadar güzel olursa olsun sonu öyle bir havada kalır ki geri kalan tüm olaylar birden bire anlamını yitirir. Bu filmin en güzel yanı sizi şaşırtacak ve tüm olayları olması gerektiği gibi bağlayıp havada bırakmayan bir sonunun olması. Tıpkı filmin geri kalanında olduğu gibi filmin sonu da abartıya kaçılmadan ve tüm olayları toparlayacak şekilde yazılmış.

Ne ararsanız bulacağınız bu filmin eleştirilecek yanları da vardır ancak eminim ki sizde filmi izledikten sonra beğenilecek yanlarının tüm eleştirileri ortadan kaldırmaya yettiğini görecesiniz.

IMDB

Yorum Yapın