EL CAMINO: A BREAKING BAD MOVIE NASILDI?

Duyurulduğu günden beri heyecanla beklenen Breaking Bad filmi El Camino sonunda izleyiciye sunuldu. Yayınlandığı dönemden sonra bile birçok kişinin favori dizisi olmaya devam eden Breaking Bad serisinin filmi çıkacağı haberi dizinin hayranlarını oldukça büyük beklentilere sokmuştu. Filmde hangi karakterlerin yer alacağı, Walter White’ın ölüp ölmediği büyük merak konusuydu. Her ne kadar Vince Gilligan filmden önce Walter White’ın öldüğünü açıklamış olsa da herkesin içinde bir ters köşe beklentisi vardı.

Jesse’nin Yolu

Filmin ilk fragmanı yayınlandığında herkes aynı yorumu yapmıştı: Jesse’nin Yolu. Fragmanlar filmde konunun dizinin finalinde El Camino model arabayla kaçan Jesse’nin başına gelenler etrafında şekilleneceğini gösteriyordu. Beklendiği gibi film Jesse’nin polislerden kaçışını anlatıyor ancak diğer efsane karakterlerin de dahil olduğu bir hikaye bekleyenler maalesef aradıklarını bulamadılar. Beklenen karakterleri sadece kısa süreli flashback sahnelerinde görebildik bunlar dışında kalan tüm geçmişe dönük sahneler Jesse’nin kafeste esir tutulduğu zamana aitti. Todd ile olan sahneler bana göre filmin en güzel kısımlarıydı.

El Camino: A Breaking Bad Movie Yorumları

Film ilk günün sonunda Imdb‘de 8.6 puan aldı. Dizinin koyu hayranları 6 sene aradan sonra Breaking Bad izlemenin yettiğini söylese de filme eleştirel yaklaşan kesim filmin bir dizi bölümünden fazlası olmadığını, final sezonunun ekstra bir bölümü gibi olduğunu söyledi. Özellikle hikayenin tek bir karakter üzerinden ilerlemesi beklentilerin dışındaydı. Hatta hikayenin Better Call Saul diziyle kesişeceği ve bu sebeple Better Call Saul’un yeni sezonunun ertelendiği bile söyleniyordu.

Bana göre de film gerçekten ekstra bir dizi bölümü gibi olmuş ama sonuçta bu filmin asıl amacı finalde Jesse’ye ne olduğunu göstermekti ve bunu güzel bir şekilde yapmışlar. Ek olarak da esir tutulduğu döneme dair hiç görmediğimiz anılarını görmüş olduk. Bunun dışında ben zaten Walter, Mike, Guss gibi dizide ölmüş karakterlerin hikayede olmayacağını bekliyordum ki olması gereken de buydu. Sadece Saul’u görmeyi isterdim ama anlaşılan onu Better Call Saul’da izleyeceğiz.

Sonuç olarak Jesse’nin hikayesini sonuçlandırdıkları, Walter White’ın hayatta olduğuna dair komplo teorilerini sonlandırdıkları ve özlediğimiz Albuquerque manzarasını bize tekrar gösterdikleri için izlediğime memnun kaldığım bir film oldu.

Yorum Yapın