HEYECANLA BEKLENEN BREAKING BAD FİLMİ

Ekleme: Film hakkındaki inceleme yazısı için tıklayın.

Dünya çapında milyonlarca izleyicinin beğenisini toplamış efsane dizi Breaking Bad’in bir televizyon filmiyle geri dönecek olması büyük heyecan yarattı. Adı El Camino: A Breaking Bad Movie olacak olan filmin gösterime gireceği tarih de kesinleşti. Film, 11 Ekim 2019 tarihinde Netflix’e gelecek. Yönetmen koltuğundaysa dizinin yaratıcısı Vince Gillingan oturacak.

Filmin geçtiğimiz günlerde yayınlanan 1 dakika 10 saniyelik tanıtım videosuna baktığımızda diziden tanıdığımız Skinny Pete’in bir sorgu odasında polisler tarafından sorgulandığı bir sahneyi görüyoruz. Videodan da anlaşılacağı üzere film, Walter White’ın ölümünden sonraki dönemde geçecek ve Jesse Pinkman’ın kaçışını konu alacak. Filmde Walter White’ın geçmişe dönük sahnelerde yer alabileceği konuşulanlar arasında olsa da bu konu hakkında kesin bir bilgi yok. Benim tahminime göre de film yayınlanana kadar Bryan Cranston’un filmde olup olmayacağını bilemeyeceğiz. Olası bir sürprizin filme saklanacağını düşünüyorum. Bunun yanında White ailesinin geri kalan üyelerinden herhangi birinin filmde olup olmayacağı hakkında da bir bilgi mevcut değil. Bir diğer tahminim de dizinin son sezonunda kimlik değiştirip kaçan Saul Goodman’ın filmde kesinlikle yer alacağı yönünde. Better Call Saul dizisinin 5. sezonu öncesi ara vermiş olması bu tahminimi güçlendiriyor.

Breaking Bad-Skinny Pete

Film, Breaking Bad hayranlarının büyük çoğunluğu tarafından coşkuyla karşılanmış olsa da bazı kişilerin olumsuz beklentilerinin olduğunu da söyleyebiliriz. Genel endişe filmin dizinin hatırasına zarar vereceği yönünde olsa da ben yönetmenin dizinin yaratıcısı olan Vince Gillingan olmasından dolayı böyle bir durumun söz konusu olacağını düşünmüyorum. Ayrıca son yıllarda yaptığı filmlerde bekleneni veremeyen Netflix’in Breaking Bad filmiyle imajını düzeltmek için elinde büyük bir şans var. Özellikle sektördeki rakiplerinin artmaya başladığı bu dönemde ellerindeki fırsatı iyi değerlendireceklerini düşünüyorum ve efsane dizinin çok güzel bir filmini izleyeceğimize inanıyorum.

Trailer

Yorum Yapın