İlk Pokemon Filminin Yeniden Çekilmesi

Pokemon’un 1998’de yayınlanan ve ilk filmi olan Pokemon: The First Movie, önümüzdeki günlerde Pokemon: Mewtwo Strikes Back ismiyle yeniden izleyici karşısına çıkacak. Geçtiğimiz yaz Japonya versiyonu yayınlanan filmin İngilizce versiyonu 27 Şubat 2020’de yayın haklarını satın alan Netflix’ten yayınlanacak.

Ülkemizde yayından kaldırıldığı döneme kadar büyük bir ilgiyle izlenen Pokemon’un doksanlarda çocuk olanlar için yeri ayrıdır. Kendisini Pokemon sanıp camdan atlayan çocuk haberi nedeniyle apar topar yayından kaldırılması sonrası yaşanan hayal kırıklığı hala daha o dönemde çocuk olan birçok insanın hafızalarındadır. Tam da Charizard ve Ash anlaşmaya başlamışken olacak şey değildi gerçekten!

Yeni Film Nasıl Olacak?

Pokemon: Mewtwo Strikes Back, ilk Pokemon filminin re-make’i olacak. Yani konusu, laboratuvarda farklı amaçlarla yaratılan Mewtwo’nun insanlıktan intikam almak istemesiyle yarattığı kaos sonrası tüm Pokemon antrenörlerinin onunla olan mücadelesini anlatacak.

Netflix tarafından yayınlanan trailer’a baktığımızda filmin konu olarak ilk filminden farkı olmasa da görüntü olarak epey farklılıklar olduğu göze çarpıyor. Pokemon yapımcılarının geçmişte 1. jenerasyon Pokemonları modern 3D animasyonlarına dahil etmek için farklı girişimleri de olmuştu.

Filmin yeni hali Pokemon’un eski hayranları tarafından ne kadar sevilecek bilinmez ancak çok sevilen ve çok özlenen ilk jenerasyon Pokemonları görecek olmak eminim birçok kişiyi geçmişe götürecektir.

Pokemon Anime Serisi Hala Devam Ediyor Mu?

Pokemon Türkiye’de yayından kaldırıldıktan sonra ülkemizdeki popülerliğini kaybetmiş olsa da dünya genelinde hala devam ediyor. Aradan geçen onca sezondan sonra bizim bildiğimiz halinden çok daha farklı bir yere gelen anime serisi, büyük bir hayran kitlesine sahip. Toplamda 23. sezonuna ulaşan yapımda birçok yeni pokemon animeye katılırken Ash Ketchum sayısız turnuvada boy gösterdi.

Bir Yorum

  1. Fragman 22 Ocak 2020

Yorum Yapın