Mutlaka İzlenmesi Gereken Ricky Gervais Yapımları

2020 Altın Küre ödüllerine sunucu olarak katılan ve sivri dilli konuşmasıyla dünya çapında gündem olan başarılı komedyen ve yazar Ricky Gervais komedi dünyasının en önemli isimlerinden biri. Birçok başarılı stand-up şovu olan, büyük beğeni toplayan filmlerin, dizilerin yazarlığını yapan İngiliz komedyenin mutlaka izlenmesi gereken 6 işini listeledik.

1- The Office

Ricky Gervais’in ilk büyük işi olan The Office hala daha birçok dizi severin favori dizisi konumunda. Bir grup ofis çalışanının günlük hallerini komedi unsuru katarak belgesel tadında seyirciye ulaştıran the Office alanındaki en başarılı yapımlardan biri. İlk olarak 2001 yılında İngiltere’de yayınlanan ve 3 sezon süren orijinal versiyonunda Ricky Gervais, David Brent karakterini canlandırdı. Çok beğenilen dizinin 2005 yılında Amerikan versiyonu çekildi ve Ricky Gervais yazar olarak diziye katkı verdi. Toplamda 9 sezon süren the Office’in Amerikan versiyonu dünya çapında beğeni kazandı.

2- The Invention of Lying

Hiç kimsenin yalan söylemediği, yalan kavramının olmadığı bir dünyada işleri yolunda gitmeyen bir yazar olarak hayatını sürdürmeye çalışan Mark Bellison yalan söylemeyi keşfeder ve hayatı bambaşka bir yola girer.

2009 yılında vizyona giren the Invention of Lying filmi yaptığı ince göndermelerle ve fantastik konusuyla büyük ilgi çekmişti. Jonah Hill ve Louis C.K gibi isimlerin de yer aldığı film, Ricky Gervais’in mutlaka izlenmesi gereken yapımlarından biri.

3- Derek

Bir yaşlı bakım evinde çalışan otizmli Derek’in maceralarının anlatıldığı Derek dizisi, Ricky Gervais’in mutlaka izlenmesi gereken yapımlarından biri. Toplamda 14 bölümü bulunan dizide komedi ve dram harika bir şekilde harmanlanmış. Bir komedi dizisinden beklenmeyecek mesajlar içeren bu harika diziyi izlerken hem eğlenecek hem de hayata dair bazı şeyleri sorgulayacaksınız.

4- Special Correspondents

Bir haber radyosunda teknisyen olarak çalışan Finch, radyonun başarılı muhabiriyle birlikte Ekvador’da çıkan halk isyanlarını haber yapmak için görevlendirilir. Olay yerine gidemeyen ikili radyonun karşısındaki eve saklanarak olay yerindeymiş gibi davranır. Sonrasında Ekvador’da yaşanan olayların büyümesiyle söyledikleri küçük yalan içinden çıkılmaz bir duruma dönüşür.

2016 yılında yayınlanan Special Correspondents, Ricky Gervais’in sürükleyici ve eğlenceli bir başka filmi. Filmde Ricky Gervais’e Eric Bana ve Vera Vermiga gibi isimler eşlik ediyor.

5- Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais’in 7 yıllık bir aradan sonra yaptığı ilk stand-up şovu olan Humanity, İngiliz komedyenin her konuda espri yapılabileceğini sivri bir dille anlattığı son derece eğlenceli bir şov. Kara mizah sevenlerin başından sonuna kadar beğenerek izleyeceği şov, kaliteli bir stand-up izlemek isteyenlerin mutlaka izlemesi gereken bir yapım.

6- After Life

İngiltere’nin küçük bir kasabasında yerel bir gazetede yazar olarak çalışan Tony, çok sevdiği karısının beklenmedik ölümü sonrası büyük bir depresyona girer ve hayatını sorgulamaya başlar. Ricky Gervais, After Life hakkında hayat her şeyimizi kaybetsek bile yaşamaya değer midir sorusunu cevaplamaya çalıştım diyor.

Eve Kapananlar İçin 10 Netflix Dizisi listesinde de yer alan After Life dizisi içerdiği karanlık ortama rağmen kesinlikle sıkıcılıktan uzak olan ve sakinliğiyle kafa yormayan bu muhteşem yapım, mutlaka izlenilmesi gereken bir başka Ricky Gervais yapımı.

Yeni: After Life dizisinin 2. sezonunun ardından yakaladığı başarı hakkındaki değerlendirmemiz için After Life Dizisi Neden Bu Kadar Çok Beğenildi?

Ayrıca İngiliz mizahını seven, İngiliz sinemasından hoşlananların mutlaka beğeneceğini düşündüğüm Edgar Wright filmlerinin incelemesini yaptığımız EDGAR WRIGHT FİLMLERİ: KARA KOMEDİNİN ZİRVESİ yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum Yapın