MERAKLA BEKLENEN NETFLIX DİZİSİ: THE WITCHER

Video oyunlarıyla büyük beğeni toplayan The Witcher serisi bu defa dizi olarak izleyicinin karşısına çıkıyor. 20 Aralık günü Netflix’de yayınlanacak olan dizi, duyurulduğu tarihten beri serinin hayranları tarafından merakla bekleniyor. Yayınlanmasına çok kısa bir süre kalan dizide bizi bekleyenleri şimdiye kadar açıklanan bilgiler ışığında inceledik.

Öncelikle dizi tamamen orijinal roman serisini konu alacak. Romanların Polonyalı yazarı Andrzej Sapkowski senaryo ekibinde danışman olarak çalıştı ve Netflix’in kendisinin 30 yıllık çalışması olan The Witcher serisine sadık kaldığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

The Witcher Dizisinin Oyuncuları Kimler?

Dizi ilk açıklandığında cast ekibinin karakterlere uygun olup olmayacağı büyük merak konusuydu. Netflix açıkladığı kadroyla genel anlamda beklentileri karşılamış gibi duruyor.

Geralt rolünde Henry Cavill, Ciri rolünde Freya Allan ve Yennefer rolünde Anya Chalotra’yı göreceğiz. Merakla beklenen bu isimler dışında Joey Batey Jaskier ve House of Cards dizisinden tanıdığımız Lars Mikkelsen Stregobor rolünde izleyici karşısına çıkacak.

The Witcher Dizisinin Konusu Ne Olacak?

Netflix’in resmi açıklamasına göre The Witcher ailenin ve kaderin epik bir hikayesi olacak. İnsanlardan, elflerden, cadılardan, cücelerden ve canavarlardan oluşan fantastik bir dünyada üç önemli kişinin hayat mücadelesine tanık olacağız.

Hikayemizin ana karakteri Geralt, insanların canavarlardan daha kötü şeyler yaptığı bir dünyada kendisine yer bulmakta zorlanan yalnız bir canavar avcısı. Kaderi onu tehlikeli sırları olan prenseslerle ve büyücü kadınlarla tanıştırınca büyük macerası başlıyor.

Dizinin yapımcılarından Sean Daniel ve Jason Brown, dizinin tehlikeli bir dünyada doğrular adına savaşmak için bir araya gelen alışılmadık bir aileyi izleteceğini söyledi. İkili ayrıca dizinin karakterlerini fazlasıyla orijinal, eğlenceli ve sürprizlerle dolu olarak tanımladı.

WW_101.03.12.2018_181.NEF

Dizinin fragmanına buradan bakabilirsiniz.

The Witcher Dizisi Kaç Sezon Sürecek

20 Aralık günü Netflix’de ilk sezonu yayınlanacak olan The Witcher dizisinin kaç sezon olacağı da merak edilenlerden biri.

The Witcher, daha ilk sezonu yayınlanmamışken 2. sezonun onayını aldı. Bu da dizisinin en az 2 sezon süreceği anlamına geliyor.

Dizinin yaratıcısı Lauren Hissrich yaptığı açıklamada dizinin geleceği hakkında bazı bilgiler verdi. Dizinin ne kadar süreceğiyle ilgili soruya 7 sezon olarak planladığını ancak daha 2. sezonu bile çekmediklerini ve şimdilik önemli olanın dizinin kaç sezon süreceği değil yıllarca süren bir hikayeye izleyicileri nasıl bağlayacaklarının olduğunu söyledi.

Hissrich ayrıca Twitter’da yanıt verdiği bir kullanıcıya ellerinde 20 sezonluk malzeme olduğunu söyledi.

Bir Yorum

  1. Hürpost 18 Aralık 2019

Yorum Yapın