YENİ THE WALKING DEAD DİZİSİ: WORLD BEYOND

Geçtiğimiz günlerde Robert Kirkman’ın ilk olarak Ekim 2003’te çıkardığı The Walking Dead çizgi roman serisinin yeni bir dizisi daha çekileceği duyurulmuştu. Hali hazırda 10. sezonu yayınlanan The Walking Dead ana dizisi ve 5 sezonu geride bırakan Fear the Walking Dead dizilerinden sonra bu evrenin 3. dizisi olacak olan dizinin adı The Walking Dead: World Beyond olacak.

The Walking Dead: World Beyond Ne Zaman Çıkıyor?

The Walking Dead’in yeni dizisi hakkında henüz net bir açıklama yapılmamış olsa da 2020’de geleceği kesinleşti. The Walking Dead’in resmi Twitter sayfasında yapılan açıklamaya göre dizi, önümüzdeki baharda izleyiciyle buluşacak.

The Walking Dead: World Beyond Oyuncuları

Yeni The Walking Dead dizisinin oyuncu kadrosu da açıklandı. Başrollerde Annet Mahendru, Aliyah Royale ve Nico Tortorella’nın yer alacağı dizide ayrıca Joe Holt, Christine Marie Karis gibi isimler de rol alacak.

the walking dead: the world beyond-yeni the walking dead dizisi-the walking dead spin-off

Dizinin Konusu Ne Olacak?

Dizinin yıldızlarından Nico Tortorella’nın yaptığı açıklamaya göre dizi genç jenerasyon hakkında olacak. Olayların zombi salgınından 10 yıl sonraki dönemde geçeceğini söyleyen oyuncu, aynı zamanda kendisinin de bir baba rolünde olacağını söyledi.

Dizinin yayınlanan ilk resmi fragmanında da konunun çocukluğu zombi salgınının vurduğu dünyada geçmiş nesil üzerine olacağı açıkça gözüküyor.

Ayrıca hala devam etmekte olan Yürüyen Ölüler çizgi roman serisinin 180. sayısında karşımıza çıkan New World Order hikayesinin bu dizide işleneceği de söylenenler arasında.

Dizi hakkındaki bir diğer tahmin de birinci sezon için yayınlanan fragmanda gözüken helikopterin üzerinde bulunan simgenin, ana dizide gözüken bir helikopterdeki simgeyle aynı olması nedeniyle iki dizinin ortak bir noktada buluşacağı yönünde.

Bunun yanında dizinin yapımcısı Scott Gimple yeni dizinin aynı evrende geçseler de diğer iki diziden farklı olacağını söyledi. Yine de ilerleyen sezonlarda bu 3 dizinin ortak bir noktada buluşması beklenen bir şey.

The Walking Dead: World Beyond Netflix’te Olacak Mı?

2020 ilkbaharında izleyici karşısına çıkacak olan The Walking Dead: World Beyond dizisi, The Walking Dead markasını elinde bulunduran AMC kanalında yayınlanacak. Bunun dışında Amazon Prime Video platformunda yayınlanacağı kesinleşen World Beyond’un ülkemizdeki popüler içerik platformu Neflix’de yer alıp almayacağı büyük merak konusu. Lisans anlaşmaları gereği Netflix’in dizinin yayında olan sezonunu yayınlaması mümkün olmasa da ilerleyen dönemlerde bünyesine katabilir. Tabi The Walking Dead’in 9 sezonunun Netflix Türkiye’ye daha yeni geldiği düşünülürse üçüncü The Walking Dead dizisi World Beyond, Netfilx’e gelse bile diziyi bu platformdan izlemek isteyenler epey bekleyecekler gibi duruyor.

Bir Yorum

  1. Deniz 13 Aralık 2019

Yorum Yapın