2019’UN EN İYİ 10 BİLGİSAYAR OYUNU

Geride bırakmak üzere olduğumuz 2019 yılında birçok bilgisayar oyunu oynama şansımız oldu. Dünya çapında büyük ses getiren, uzun zamandır çıkması beklenen pek çok oyuna kavuştuğumuz bu yılda ağırlıklı olarak aksiyon türünden oyunların ön plana çıktığını söylemek yanlış olmaz. Ayrıca geçtiğimiz yılların aksine açık dünya konseptinin daha kısıtlı tutulduğunu ve hikaye üzerinden ilerleyen oyunlara ağırlık verildiğini söyleyebiliriz. Birbirinden eğlenceli oyunların yer aldığı 2019 yılının en iyi 10 bilgisayar oyunu listesi yaptık.

10- F1 2019

2019 yılının en iyi bilgisayar oyunları listesinin 10. sırasında F1 yarışlarının resmi oyunu F1 2019 var. Codemasters tarafından geliştirilen oyun serinin gerçeklik hissinin en yüksek olduğu oyunu olmuş. Özellikle direksiyon kitiyle oynandığında gerçek bir yarıştaymışsınız gibi hissettiren F1 2019, bu yılın en iyi oyunlarından biri olmayı başardı.

9- Football Manager 2020

2019 yılının son döneminde piyasaya çıkan Football Manager 2020, serinin önceki oyunlarından beri oyuna getirilmeye çalışılan yeniliklerin derli toplu bir halde oyunculara sunulduğu bir oyun olmuş. Bunun dışında verilen kararların başarılı bir şekilde oyuna yansıması, Football Manager 2020’yi beğenilen bir simülasyon oyunu yaptı.

Ayrıca oyundaki en iyi genç türk futbolcuları görmek için FOOTBALL MANAGER 2020’DEKİ EN İYİ TÜRK GENÇ YETENEKLER yazımıza ve takım önerileri için FOOTBALL MANAGER 2020’DE ÇALIŞTIRMAK İSTEYECEĞİNİZ 10 TAKIM yazımıza bakabilirsiniz.

8- Star Wars Jedi: Fallen Order

Star Wars hayranlarının yıllardır özlemini çektiği güzel bir Star Wars oyunu 2019 yılında geldi. Star Wars III ve Star Wars IV filmleri arasındaki dönemi konu alan oyunda toplumdan Jedi kimliğini saklamak zorunda olan bir karakteri yönetiyoruz. Aksiyon temalı oyun hem konusu ve karakterleriyle hem de oynanışıyla 2019 yılının en iyi bilgisayar oyunlarından biri olmayı başardı.

7- Metro Exodus

Fps türünü sevenlerin çok sevdiği Metro serisinin son oyunu olan Metro Exodus 2019 yılının en iyi oyunları listesinde kendisine yer bulan bir başka oyun. Oynanış açısından büyük beğeni toplayan Metro Exodus, hikaye anlamında da serinin en iyi oyunlarından biri olarak gösterildi.

6- Gears 5

Microsoft’un bayrak oyunlarından biri olan Gears of War’un son oyunu Gears 5 geride bıraktığımız yılda çıkan en başarılı oyunlardan biri olmayı başardı. Aksiyonun bir an bile azalmadığı oyun, son yıllarda çıkan açık dünya oyunlarından bıkanlar için harika bir seçenek oldu. Oynanış ve hikaye kısımlarında da geçer not alan Gears 5 aynı zamanda multiplayer olarak olarak da oynanabiliyor.

5- Borderlands 3

Yüksek mizah anlayışıyla ünlü Borderlands serisinin uzun bir aradan sonra çıkan yeni oyunu Borderlands 3 bu yılın en iyi oyunlarından biri. Espri dozundan hiçbir şey kaybetmeyen oyun, oynanışı ve hikayesiyle de oyuncuları tatmin etmeyi başardı. Ayrıca pek çok popüler kültür ögesine yapılan göndermelerle de bolca karşılaşıyorsunuz.

4- Control

Listemizde sıradaki oyun Remedy tarafından yayınlanan Control. Aynı Gears 5 gibi yoğun bir şekilde aksiyon içeren oyunda en dikkat çekici olay yönettiğimiz karakterin özel güçleri. Özellikle telekinezi gücü oyunun oynanışına oldukça bir pozitif katkı yapmış. Her açıdan oyuncuların beğenisini kazanan Control, 2019 yılının en iyi oyunlarından biri oldu.

3- Devil May Cry 5

Yılın en iyi bilgisayar oyunlarında 3. sıradaki oyunumuz Devil May Cry 5. Hack and Slash türünün en başarılı temsilcilerinden biri olan Devil May Cry 5, aksiyonuyla ve atmosferiyle oyuncuların büyük beğenisini topladı ve serinin diğer oyunları arasında en iyisi olmayı başardı.

2- Resident Evil 2

1998’de çıkan ve bir efsaneye dönüşen Resident Evil 2’nin geçtiğimiz Ocak ayında yeni versiyonuyla piyasaya çıkmıştı. Merakla beklenen oyun grafikleriyle ve oynanışıyla başarılı bir remake olarak oyunculardan geçer not aldı. 2019 yılının en iyi pc oyunlarından biri olan Resident Evil 2 listemizde 2. sırada.

1- Red Dead Redemption 2

2018 yılında Playstation ortamına sunulan ve büyük beğeni toplayan Red Dead Redemption 2, geçtiğimiz Kasım ayında bilgisayar ortamına da geldi. PC versiyonuyla Playstation versiyonunun gerisinde kalmayan oyun, eşsiz hikayesiyle 2019 yılının en iyi bilgisayar oyunları listesinde ilk sıramızda yer alıyor.

Yorum Yapın