FOOTBALL MANAGER 2020 DÖRT BÜYÜKLER İNCELEMESİ (EKRAN GÖRÜNTÜLÜ)

Sevilen oyun Football Manager 2020 geçtiğimiz hafta beta sürümüyle oyun severlerin karşısına çıkmıştı. Daha önce FOOTBALL MANAGER 2020’DEKİ EN İYİ TÜRK GENÇ YETENEKLER ve FOOTBALL MANAGER 2020’DE ÇALIŞTIRMAK İSTEYECEĞİNİZ 10 TAKIM yazılarında incelediğimiz oyunun tam sürümü yarın(19 Kasım) yayınlanacak. Football Manager 2020’yi henüz deneme fırsatı bulamayanların en çok merak ettiği konu her sene olduğu gibi destekledikleri takımların oyundaki durumları olduğunu biliyoruz. Bu merakı gidermek adına Fm 2020’de Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un kadrolarını, öne çıkan oyuncularını, genç yeteneklerini, taktiksel durumlarını ve transfer ve maaş bütçesi gibi finansal durumlarını inceledik. Ayrıca bazı oyuncuların detaylı profillerinin ekran görüntüleri ekledik.

Son olarak Fm 20’de alt liglerde kariyer açmak isteyenler FOOTBALL MANAGER 2020 ALT LİG TAKIM ÖNERİLERİ yazımıza, oyunda serbest kalma bedeliyle transfer edebileceğiniz futbolculara göz atmak için de FM 2020 SERBEST KALMA BEDELİYLE ALINABİLECEK FUTBOLCULAR yazımıza bakabilirsiniz.

YENİ: Sitedeki ilk Fm 2020 kariyer hikayemizi okumak için Football Manager 2020 Barcelona Kariyeri (1. Kısım) linkine tıklayabilirsiniz.

Sitedeki tüm Fm içeriklerine ulaşmak için sitemizin Football Manager kanalını kullanabilirsiniz.

Beşiktaş

Oyuna yeni bir yönetim ekibiyle başlayan Beşiktaş, geçmiş yıllara oranla daha genç bir kadroyla sezona başlıyor. Geçtiğimiz sezonlarda maaş yükünü arttıran futbolcuların bir kısmıyla yolların ayrılması ve transferde kiralık oyunculara yönelinmesi eldeki kadro kalitesini biraz düşürse de özellikle defansif bölgelerde kaliteli isimler yer alıyor. Kalede Karius, defansta Ruiz, Gökhan Gönül, Vida ve Rebocho ilk sezonu rahatlıkla götürebilecek isimler. Orta saha bölgesinde de Elneny ve Adem Ljajic gibi ligin çok üzerinde alternatifler yer alıyor. Hücum bölgesine gelirsek buraya mutlaka birkaç takviye yapmak gerekiyor. Eldeki en kaliteli forvet oyuncusu Burak Yılmaz’ın oyuna sakat başlıyor olması ve ligin kalanında alternatifsiz olması nedeniyle transferde öncelik forvet bölgesi olmalı. Bir diğer forvet oyuncusu Güven Yalçın ilk sezon için yeterli olmasa da oldukça iyi bir potansiyeli var ilerleyen sezonlarda işe yarayabilir. Maaş bütçesi dolu olduğu için transfer yapabilmek adına mutlaka takımdaki oyunculardan birkaçını yollamak gerekiyor.

KADRO

FİNANSAL DURUM

YILDIZ FUTBOLCULARIN PROFİLLERİ

POTANSİYELİ YÜKSEK GENÇ FUTBOLCULAR

Fenerbahçe

Bir önceki sezona göre kadrosunu büyük ölçüde yenileyen Fenerbahçe, Football Manager 2020’de daha genç ve kaliteli bir kadroyla sezona başlıyor. Max Kruse, Victor Moses, Luiz Gustavo gibi yüksek profilli oyuncuların yanında Altay Bayındır, Berke Özer, Ferdi Kadıoğlu gibi yüksek potansiyelli isimleri de kadrosunda barındıran Fenerbahçe uygun bir taktikle ligi çok rahat götürebilecek kapasiteye sahip. Rakiplerine oranla daha yüksek bir transfer bütçesine sahip olan Fenerbahçe ile ilk sezondan transfer yapmak isteyenlerin öncelikli hedefi mutlaka sol bek olmalı. Bunun dışında elindeki genç potansiyellerin yanına anadolu takımlarındaki genç oyuncuları da ekleyerek geleceğin kadrosu kurulabilir.

KADRO

FİNANSAL DURUM

YILDIZ FUTBOLCULAR

POTANSİYELİ YÜKSEK GENÇ FUTBOLCULAR

Galatasaray

Son şampiyon Galatasaray oyuna kaliteli futbolculardan kurulu bir kadroyla başlasa da oyuncuların yaşı nedeniyle sıkıntılar çekmesi olası bir takım. Türkiye’nin Şampiyonlar Ligi’ndeki tek temsilcisi olan Sarı-Kırmızılı takımda Falcao, Nzonzi, Lemina, Andone gibi yıldız oyuncular ön plana çıkıyor. Kaliteli bir as kadroya sahip Galatasaray’da yedek oyuncuların kalitesi pek yeterli değil bu yüzden birkaç transfer yaparak sezona başlamak daha iyi olacaktır. Transfer ve maaş bütçeleri tükendiği için oyuncu satmadan oyuncu almak zor olacağından özellikle maaş yükü çok fazla olan futbolculardan bir iki tanesini yollanıp bütçe yaratılmalı. Bunun dışında alt yapıda Mustafa Kapı ve Yunus Akgün gibi isimler gelecek için umut veriyor. İlk sezonun sonundan itibaren kadroyu gençleştirme çalışmalarına başlamak gerekiyor.

KADRO

FİNANSAL DURUM

YILDIZ FUTBOLCULAR

POTANSİYELİ YÜKSEK GENÇ FUTBOLCULAR

Trabzonspor

Son yıllarda kadrosunu kendi alt yapı ürünü futbolculardan oluşturan Trabzonspor, Fm 2020’de yönetmesi en keyifli takımlardan biri. Daniel Sturridge, Jose Sosa, John Obi Mikel gibi yıldızların yanında Abdülkadir Ömür, Hüseyin Türkmen gibi geleceği fazlasıyla parlak genç isimlerden oluşan güzel bir kadro var. Eldeki bütçeyle kadro alternatifleri arttırılabileceği gibi kulübün geleneğini sürdürüp alt yapıya oyuncu kazandırma çalışmalarına da yönelinebilir.

KADRO

FİNANSAL DURUM

YILDIZ FUTBOLCULARIN PROFİLLERİ

POTANSİYELİ YÜKSEK GENÇ FUTBOLCULAR

Yorum Yapın