Football Manager 2020 Alt Lig Takım Önerileri

Football Manager serileri oyunculara pek çok farklı kariyer seçeneği sunuyor. Dünya futbolunun en büyük takımlarını ya da kendi desteklediğiniz takımları yönetebileceğiniz gibi alt liglerden bir takım alıp senelerce 1. lige çıkmaya çalışabilirsiniz. Kimisi adı sanı duyulmamış en alt lig takımlarını alıp uzun uğraşlar sonucu zirveye taşımayı severken kimisi de eskinin önemli takımlarından olup günümüzde alt liglerde boy gösteren takımları ayağa kaldırmayı sever. Bu yazıda Football Manager 2020’de yönetmek isteyeceğiniz alt lig takımlarını inceledik.

YENİ: Sitedeki ilk Fm 2020 kariyer hikayemizi okumak için Football Manager 2020 Barcelona Kariyeri (1. Kısım) linkine tıklayabilirsiniz.

Oyunu 1 Nisan’a kadar nasıl ücretsiz oynayabileceğinizi öğrenmek ve 10 yeni takım önerisine göz atmak için FM 2020’NİN ÜCRETSİZ OLMASI (10 YENİ KARİYER ÖNERİSİ) yazımıza bakabilirsiniz

Ayrıca daha önce hazırladığımız Fm2020 takım önerileri listemizi görmek için FOOTBALL MANAGER 2020’DE ÇALIŞTIRMAK İSTEYECEĞİNİZ 10 TAKIM yazımıza, Fm 2020’deki Türk genç yetenekleri görmek için FOOTBALL MANAGER 2020’DEKİ EN İYİ TÜRK GENÇ YETENEKLER yazımıza, serbest kalma maddesiyle ucuza alınabilecek futbolcu tavsiyeleri listemiz için FM 2020 SERBEST KALMA BEDELİYLE ALINABİLECEK FUTBOLCULAR ve 4 büyüklerin ekran görüntülü incelemesi için FOOTBALL MANAGER 2020 DÖRT BÜYÜKLER İNCELEMESİ (EKRAN GÖRÜNTÜLÜ) yazımıza göz atabilirsiniz.

1- FC KAISERSLAUTERN

Almanya’nın en köklü futbol takımlarından biri olan ve bir dönem Bundesliga’nın öne çıkan takımlarından biri olan Kaiserslautern, Football Manager 2020’de oyuna Almanya 3. liginde başlayan bir takım. Küme düştükleri 2011-2012 sezonundan beri Bundesliga’ya hasret olan Kaiserslautern’i yeniden eski günlerine döndürmek, uzun vadede Bayern Münih ve Dortmund gibi devlere kafa tutacak seviyelere getirmek oldukça eğlenceli bir kariyer olacaktır.

Kadrosunun yaş ortalaması oldukça düşük olan Kaiserslautern takımında gelişime açık birçok genç yetenek bulunuyor. Antrenman tesislerinin ve teknik heyet kalitesinin lig ortalamasının üzerinde olması takımın gelişme potansiyelini arttırıyor.

2- TSV 1860 MUNCHEN

Oyuna Almanya’da başlamak isteyeceklerin seçmek isteyeceği bir başka alt ligi takımı da 1860 Münih. Doksanlı yıllarda Bundesliga’nın öne çıkan ekiplerinden olan 1860 Münih 16 yıldır Bundesliga’dan uzakta. Küme düştükleri 2004 yılından sonra bölgesel amatör lige kadar düşen takım, Fm 2020’de 3. ligde mücadele ediyor.

1860 Münih’i eski günlerine döndürmek, Bundesliga’da kalıcı hale getirmek oyundaki zevkli mücadelelerden biri olacak.

3- SIENA

İtalya’nın tanınan takımlarından Siena, Football Manager 2020’de oyuna 3. ligde başlayan takımlardan biri. 2000’lerin başında uzun süre Serie A’da izlediğimiz Siena, 2014 yılında kulüp sahibinin iflas etmesi ve bazı finansal gerekliliklerin yerine getirilmemesi nedeniyle İtalya’nın en alt ligine kadar düşürülmüştü.

Siena gibi bir kulübün yeniden doğuşunda baş kahraman olmak oyundaki ilgi çekici kariyerlerden biri olacaktır. 3. lig için yeterli bir kadrosu olan Siena ile kısa süre içerisinde Serie A’ya yükselebilirsiniz.

4- NOTTS COUNTY

Football Manager 2020’de uzun bir kariyer isteyenler için İngiltere’nin 5. ligi olan National Lig’de mücadele eden ve futbol tarihinin en eski takımlarından biri olan Notts County listemizdeki diğer takım. En son 1991-1992 sezonunda Premier Lig’de oynayan İngiliz ekip uzun süredir alt liglerde mücadele ediyor.

Bulunduğu ligin en güçlü takımlarından biri olan Notts County tesis ve teknik ekip konusunda ortalama durumda olsa da tecrübeli oyunculardan kurulu kadrosuyla fazla zorlanmadan üst liglere çıkarılabilecek bir takım.

5- FC PORTSMOUTH

İngiltere’nin 3. ligi olan League One ekibi Portsmouth oyunda zevkli kariyer arayışı içinde olanlar için ideal takımlardan biri. Uzun süre Premier Lig’de mücadele etmiş olsalar da 10 senedir alt liglerde dolaşan bir takım.

İngiltere’nin köklü ekiplerinden biri olan Portsmouth’u makus talihinden kurtarıp yeniden Premier Lig’e yükseltmek uzun ama eğlenceli bir macera olacaktır. Kadrosuyla bulunduğu ligin favori takımlarından biri olan İngiliz ekibiyle ilk sezonda bir üst lige yükselmek çok zor olmasa da Championship’te başarılı olmak için epey uğraşmak gerekiyor.

6- SAKARYASPOR

Football Manager 2020’de Türkiye’de bir alt lig takımıyla kariyerine başlamak isteyenler için en ideal takım Sakaryaspor. Uzun süredir Süper Lig hasreti çeken takımı yeniden eski günlerine döndürmek, adını kulübün efsaneleri arasına yazdırmak oldukça zevkli olacaktır.

Oyuna Tff 2. Lig Kırmızı Grup’ta başlayan Sakaryaspor ligin üzerinde kadrosuyla ve büyük taraftar desteğiyle çok geçmeden Süper Lig’e yükselecek bir potansiyele sahip.

fm 2020 takım önerileri

BONUS: KARABÜKSPOR

Football Manager 2020’deki en zorlu kariyerlerden biri Karabükspor ile oynamak olacaktır şüphesiz. Kısa bir süre önce Süper Lig’de mücadele eden ancak yaşanan finansal kriz nedeniyle 2 senede 2 lig birden düşen takım Tff 2. Lig Kırmızı Grup’ta yer alıyor. Tamamen gençlerden oluşan kadrosuyla ligin açık ara en zayıf takımı konumunda bulunan Karabükspor ile kümede kalıp işleri yoluna koymak, oyun becerisini test etmek isteyenlerin Football Manager 2020’de mutlaka denemesi gereken bir mücadele.

Yorum Yapın