PARALIVES: AÇIK DÜNYA SİMÜLASYON OYUNU

Yaşam simülasyonu oyunları denildiğinde çoğumuzun aklına ilk ve belki de tek gelen oyun The Sims Serisi’dir. Geçmişten günümüze gelinceye kadar kendini geliştirmesiyle ve her serisinde gerçek dünyayla daha fazla eşleşen özellik kazanmasıyla The Sims alanında bir numara olmayı başarmıştır. Peki bu başarı 2020 da da devam edecek mi?

Daha piyasaya çıkmamış ancak içeriği hakkında ufak ufak ipuçları paylaşılmış, yaşam simülasyonu oyunlarına yeni bir soluk getireceği ileri sürülen Paralives, şimdiden ilgi toplamayı başarmıştır. Oyuna duyulan bu ilginin temelinde The Sims’in yeni rakibi olabilme ihtimali yatmaktadır.

Paralives’in orijinal hesapları üzerinden paylaşılan video ve fotoğraflar herkeste “Sims’e yeni rakip çıktı” izlenimi yaratsa da oyunun yapımcısı olan Alex Massé’den böyle bir açıklama gelmemiştir.

Bu yazımda sizlerle birlikte yeni oyun Paralives’i yakından inceleyecek ve oyunun ilgi çekici yanlarına bakacağız.

Paralives Oyun Konusu

Paralives en basit tanımıyla bir yaşam simülasyonu oyunudur. Oyun içerisinde kendi karakterlerinizi yaratarak onların hayatını düzenlemeniz gerekmektedir.

Bu oyun size yaşadığı evden tutun da çalıştığı işe kadar her türlü ayrıntıyı kendi zevkinize göre tasarlayabileceğiniz bir evren modeli sunmaktadır.

Paralives’da Yer Alması Planlanan Özellikler

Paralives henüz satışa sunulmamış olsa da yapılan paylaşımlar ve açıklamalar bizlere oyun hakkında bazı ipuçları verdi. Sadece bu küçük ipuçları bile oyunun nasıl olacağı hakkında fazlasıyla fikir sahip olmamızı sağladı.

1- Objelerde Sınır Yok

Oyunun tanıtımı için paylaşılan videolarda ev eşyalarını ve duvarları oluşturmak için pek fazla sınırlamaya maruz kalınmayacağını görüyoruz.

Eğimli duvarlar, ranza haline getirilebilen tek kişilik yataklar, uzatılıp kısaltılabilen pencereler, üç kişilik hale gelecek şekilde genişletilebilen yataklar ve çok daha fazlası oyunun alışılmışın dışında bir tasarıma sahip olacağını ortaya koyuyor.

2- Açık Dünya

Paralives yapım ekibi oyuncuyu oyunun her alanına dahil etmek istemiş olacak ki, oluşturduğumuz karakterlerin bir yerden bir yere gidişlerine ve araba kullanışlarına yükleme ekranı olmadan şahit olabileceğimizi bildirdiler.

Yapım ekibi bu ve buna benzer özellikleri oyuna ekleyerek gerçek dünyaya en yakın tasarımı ortaya koymaya çalışmış ve oyunla oyuncu arasında bütünlük sağlamayı amaçlamıştır.

3-Ek Paketler Yok

Oyunun bir bütün halinde çıkarılması planlanıyor. Yani Sims’ten alışık olduğumuz ek paketlere Paralives’da gerek kalmayacak.

Paralives içerisinde olması planlanan ek paketler:

  • Dogs (Köpekler)
  • Cats (kediler)
  • Horses (Atlar)
  • Cars (Arabalar)
  • Weather (Hava Durumları)
  • Small Boats (Küçük Botlar)
  • Custom House Boats (Ev Tipi Gemiler)
  • Diagonal Staircases (Çapraz Merdivenler)

Paralives Ne Zaman Çıkıyor ?

Oyun henüz geliştirilme aşamasında olduğu için çıkış tarihi tam olarak belirlenmese de 2020’nin yaz aylarında çıkarılacağı söylentiler arasındadır.

Daha fazla bilgi için oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapın