Istakoz Pençeli Adam

Amerikan Horror Story dizisi içerisinde yer alan bazı karakterlerin hikayeleri gerçek hayata dayanmaktadır. Bu yazının konusu olan Grandy Stiles de dizinin 4.sezonunda yer alan Jimmy Darling karakterine esin kaynağı olmuştur.

Grandy’nin hikayesine geçmeden önce içerisine doğduğu aileyi tanımamız gerekir. Stiles Ailesi kuşaklar boyu aktarılmış ve çok nadir görülen ISTAKOZ PENÇESİ (Elektrodaktili) hastalığına sahipti. Sahip oldukları hastalık dışında bu aileyi farklı kılan bir diğer şey de bu durumu avantaja çevirme şekilleriydi. Istakoz Ailesi adıyla kurdukları sirk sayesinde geçimlerini sağlamaya başlamışlardı. Yıllar içerisinde genişleyen ailede ıstakoz pençesi hastalığı ile doğan her çocuk sirkin bir parçası haline getiriliyordu.

Hikayemizin ana kahramanı olan Grandy Stiles da ailesinin diğer fertleri gibi ıstakoz pençesi hastalığı ile dünyaya geldi. O da tıpkı diğerleri gibi aile işlerine katıldı ve sirkte çalışmaya başladı. Grandy’nin sahip olduğu bozukluk ailesinden biraz daha farklı ve ileri düzeydeydi. Sadece elleri değil aynı zamanda ayakları da tıpkı bir ıstakoz kıskacına benziyordu. Ayaklarındaki bu bozukluk nedeniyle Grandy yürüyemiyor ve hayatını tekerlekli sandalye yardımıyla devam ettiriyordu. Buna karşılık bedeninin üst kısmı inanılmaz şekilde gelişmiş ve güçlüydü. İnsanları hayrete düşüren bu güç Grandy’nin yaşıyla beraber artıyordu.

Hayatını aile sirkinde çalışarak geçiren Grandy, sirkteki personellerden birisi olan Maria Teresa adındaki kadına aşık olmuştu. İlerleyen zamanlarda evlenen çiftin iki çocuğu oldu. Doğan çocuklar da tıpkı babaları gibi ıstakoz pençesi hastalığına sahip oldukları için aile işlerinin bir parçası olmuşlardı.

Yıllar içerisinde işler Grandy ve kurduğu yeni ailesi için değişti. Grandy sahip olduğu alkol problemi nedeniyle eşine ve çocuklarına şiddet göstermeye başladı. Bir seferinde Grandy ve eşinin arasındaki kavga öylesine şiddetlenmiş ki, Grandy kıskacıyla kadını boğmaya çalıştı.

Çiftin kızları Donna, babası Grandy’nin onaylamadığı bir adama aşık olunca geri dönülemez cinayetin ilk adımı atılmış oldu. İyice kontrolden çıkmış olan Grandy, düğünlerinden tam bir gün önce kızının aşık olduğu adamın evine giderek onu av tüfeği ile öldürdü.

İşlediği cinayetin ardından mahkemeye çıkarılan Grany suçunu inkâr etmedi ve hiç pişman olmadığını belirti.

Sahip oldu hastalık nedeniyle hapse atılamayacağına karar verilen Grandy, 15 yıl boyunca gözetim altında tutulmuştur. Grandy bu olaydan sonra bile kötü davranışlarını sürdürmüş ve şiddet eğiliminden vazgeçmemiştir. Gördüğü kötü muamele karşısında eşi, 1,500 dolar karşılığında Grandy’i öldürtmüştür.

Bir Yorum

  1. Erhan Çakırlar 31 Ocak 2020

Yorum Yapın