FM 2020 SERBEST KALMA BEDELİYLE ALINABİLECEK FUTBOLCULAR

Football Manager oyuncu tavsiyesi isteyenlerin öncelikli beklentisi wonderkid olarak nitelendirilen geleceği parlak genç oyunculardır. Ucuza alıp geliştirdikten sonra maliyetinin kat kat fazlasına satmak her oyuncuyu mutlu eder. Bunun dışında wonderkid olmasa bile yetenekli bir oyuncuyu normalin çok altında transfer etmek de fazlasıyla tatmin edici bir durum.

Bazı futbolcuların sözleşmelerinde bulunan minimum serbest kalma maddeleri sayesinde bir futbolcuyu, takımıyla hiç pazarlık etmeden ederinin altında transfer etmek mümkün. Bu yazıda Fm 2020 oyununda serbest kalma bedeliyle alınabilecek futbolcuları inceledik.

Mevcut yetenek nedir?

Oyuncuların bilgileri arasında yazdığımız mevcut yetenek değeri, Oyunun bir futbolcuya 1 ile 200 arasında verdiği ve oyundaki yeteneğini gösteren değerdir. Bu değerlere oyun içi editör kullanarak erişilebilir. Bir futbolcunun mevcut yetenek değeri ne kadar yüksekse oyundaki performansı da o değerle doğru orantılı olacaktır. Tabi bu değerler bir oyuncunun performansını tek başına belirlemez. Her yeni kariyerde ± 5 değişiklik göstereceğini unutmayın.

YENİ: Oyunu 1 Nisan’a kadar nasıl ücretsiz oynayabileceğinizi öğrenmek ve 10 yeni takım önerisine göz atmak için FM 2020’NİN ÜCRETSİZ OLMASI (10 YENİ KARİYER ÖNERİSİ) yazımıza bakabilirsiniz

Sitemizdeki Diğer Football Manager İçerikleri:

FOOTBALL MANAGER 2020’DE ÇALIŞTIRMAK İSTEYECEĞİNİZ 10 TAKIM

FOOTBALL MANAGER 2020’DEKİ EN İYİ TÜRK GENÇ YETENEKLER

FOOTBALL MANAGER 2020 DÖRT BÜYÜKLER İNCELEMESİ (EKRAN GÖRÜNTÜLÜ)

FOOTBALL MANAGER 2020 ALT LİG TAKIM ÖNERİLERİ

1- Toby Alderweireld

Takımı: Tottenham

Mevki: Sağ Bek/Stoper

Değeri: 40 M

Serbest Kalma Bedeli: 29 M

Mevcut Yetenek: 155

Serbest kalma maddesiyle alınabilecek futbolcular listemizin ilk ismi Belçikalı Toby Alderwireld. Hem stoper hem sağ bek oynayabilen dünyaca ünlü ismi değerinin çok altında bir fiyata transfer edebilirsiniz. 30 yaşında olması kendisi adına olumsuz bir durum olsa da özellikle bütçe sıkıntısı çekmeyen bir takımı çalıştırıyorsanız mutlaka kadronuzda bulundurmanız gereken bir isim.

2- Dani Parejo

Takımı: Valencia

Mevki: Orta Saha

Değeri: 47 M

Serbest Kalma Bedeli: 50 M

Mevcut Yetenek: 158

Valencia’nın 30 yaşındaki yıldız ismi listemizdeki bir diğer isim. Özellikle teknik ve zihinsel özellikleri üst düzey olan İspanyol futbolcu orta sahanın iki yönünde de oynayabiliyor. Pas oyunuyla oynamak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir oyun kurucu.

3- Lorenzo Pellegrini

Takımı: Roma

Mevki: Orta Saha

Değeri: 42.5 M

Serbest Kalma Bedeli: 30 M

Mevcut Yetenek: 155

Listemizde sıradaki isim olan 23 yaşındaki Lorenzo Pellegrini, aynı Dani Parejo gibi orta sahanın iki yönünde de verimli olabilen bir oyun kurucu. Genç olması nedeniyle uzun yıllar faydalanabileceğiniz bir futbolcu olduğu düşünülürse mevcut serbest kalma bedeliyle yeteneğinin çok altında bir fiyata kendisini takımınıza katabilirsiniz.

4- Franco Vazquez

Takımı: Sevilla

Mevki: Ofansif Orta Saha

Değeri: 28 M

Serbest Kalma Bedeli: 25 M

Mevcut Yetenek: 148

Sevilla’nın 30 yaşındaki İspanyol yıldızı Franco Vazquez, Fm 2020 oyuncu önerileri listemizin bir başka ismi. Üst düzey takımlarda bile fark yaratacak özelliklere sahip olan Vazquez, vereceği katkıya oranla ucuz sayılabilecek bir paraya transfer edilebilir.

5- Jonathan Viera

Takımı: Beijing Guoan/ Las Palmas (Kiralık)

Mevki: Ofansif Orta Saha/ Sol Kanat/ Sol Açık

Değeri: 33,5 M

Serbest Kalma Bedeli: 30 M

Mevcut Yetenek: 145

Oyuna kiralık olarak Las Palmas takımında başlayan Jonathan Viera, asıl takımı olan Çin’in Beijing takımından 30 Milyon Euroya satın alınabilir. Skor katkısı verebilecek özelliklere sahip isim yine bütçe sıkıntısı çekmeyen oyunculara önerebileceğim bir futbolcu.

6- Sergio Escudero

Takımı: Sevilla

Mevki: Sol Bek/ Sol Kanat

Değeri: 17.5 M

Serbest Kalma Bedeli: 15 M

Mevcut Yetenek: 142

Fm 2020 serbest kalma maddesiyle satın alınabilecek futbolcular listemizdeki diğer Sevilla’lı isim 29 yaşındaki Sergio Escudero. Sol kanadın hem defansif bölgesinde hem de ileri bölgesinde oynayabilen İspanyol futbolcu, sol bek bulmanın kolay olmadığı oyunda ortalama bir parayla transfer edilebilecek durumda.

7- Sofiane Feghouli

Takımı: Galatasaray

Mevki: Sağ Kanat/ Sağ Açık/ Ofansif Orta Saha

Değeri: 12.25 M

Serbest Kalma Bedeli: 10 M

Mevcut Yetenek: 140

Ligimizde oynaması nedeniyle yakından tanıdığımız Sofiane Feghouli listemizdeki bir başka isim. Özellikleriyle birçok kalbur üstü takımda oynayabilecek olan Feghouli fiyat performans açısından transfer edeni mutlu edecek bir isim.

8- Sergi Gomez

Takımı: Sevilla

Mevki: Stoper

Değeri: 13.75 M

Serbest Kalma Bedeli: 15 M

Mevcut Yetenek: 138

İdeal bir stoperde olması gereken tüm özelliklere sahip olan 27 yaşındaki Sergi Gomez, 15 milyon euro vererek alınabilecek faydalı stoperlerden biri.

9- Alexey Miranchuk

Takımı: Lokomotif Moskova

Mevki: Sağ Açık/ Ofansif Orta Saha

Değeri: 7.75 M

Serbest Kalma Bedeli: 8 M

Mevcut Yetenek: 137

Listemizde genç oyuncu arayışı içerisinde olanları mutlu edecek bir başka isim Rus Alexey Miranchuk. Mevcut yeteneğine göre oldukça ucuz bir miktara transfer edilebilecek isim, özellikle 3 büyüklerle oynayanların ilgilenmesi gereken bir futbolcu.

10- Diego Marino

Takımı: Sporting Gjion

Mevki: Kaleci

Değeri: 6.25 M

Serbest Kalma Bedeli: 7 M

Mevcut Yetenek: 134

Football Manager 2020 oyuncu önerileri listemizde sıradaki isim Diego Marino. Kalede sıkıntı yaratmayacak, bütçenizi de çok yakmayacak birini arıyorsanız mutlaka bakmanız gereken bir isim.

11- Alan Kardec

Takımı: Chongqin Lifan

Mevki: Forvet

Değeri: 22 m

Serbest Kalma Bedeli: 9 M

Mevcut Yetenek: 137

Mevcut değeri 22 Milyon euro olan golcü futbolcu, sözleşmesinde yer alan madde sayesinde sadece 9 milyon euroya alınabilecek bir isim. Maaş beklentisini karşılamanız halinde çok ucuza çok golcü bir futbolcu transfer edebilirsiniz.

12- Gustavo Leschuk

Takımı: Antalyaspor

Mevki: Forvet

Değeri: 8.5 M

Serbest Kalma Bedeli: 11 M

Mevcut Yetenek: 133

Listemizde sıradaki isim yine ligimizden tanıdığımız Antalyasporlu Leschuk. Her ne kadar gerçekte beklentileri karşılayamamış bir isim olsa da oyundaki yeteneğiyle forvet arayışında olan orta düzey takım oyuncularının ucuza alabileceği bir isim.

13- Solomon Kvirkvelia

Takımı: Lokomotif Moskova

Mevki: Stoper

Değeri: 7 M

Serbest Kalma Bedeli: 3.6 M

Mevcut Yetenek: 132

Fm 2020 oyuncu önerileri listemizde sıradaki isim taş gibi defans arayanların mutlaka yönelmesi gereken Gürcü stoper Solomon Kvirkvelia. Serbest kalma maddesi sayesinde fazlasıyla ucuza alınabilecek oyuncu, oyunda öncelikli olarak almanız gereken bir isim.

14- Ruben Santos Garcia

Takımı: Osasuna

Mevki: Ofansif Orta Saha/ Sol Açık/ Sağ Açık

Değeri: 12.25 M

Serbest Kalma Bedeli: 7.5 M

Mevcut Yetenek: 135

Orta sahanın ilerisinde her mevkide oynayabildiği için rotasyonda elinizi güçlendirecek bir isim olan Ruben Garcia, oyunda kaçırmamanız gereken isimlerin başında geliyor.

15- Carlos Akapo

Takımı: Cadiz

Mevki: Sağ Bek

Değeri: 600 B

Serbest Kalma Bedeli: 1.5 M

Mevcut Yetenek: 118

Football Manager 2020 serbest kalma maddesiyle satın alınabilecek oyuncular listemizin son ismi olan Carlos Akapo, oyunu düşük profilli takımlarla oynayan oyuncular için önerdiğim bir futbolcu. Defansif özellikleri değerine göre oldukça yeterli olan futbolcunun zihinsel ve fiziksel özelliklerine baktığımızda dengeli bir futbolcu olduğunu görüyoruz. Eğer düşük bütçeli bir takım çalıştırıyorsanız ve sağ beke ihtiyacınız varsa 26 yaşındaki Akapo kaçırmamanız gereken bir isim.

Yorumlar

  1. Ali Yatarkalkmaz 11 Şubat 2020
    • Bleach 11 Şubat 2020

Yorum Yapın