Hollywood Vampires’ın Türkiye’ye Gelmesi

Dünyaca ünlü sinema oyuncusu Johnny Depp ve Rock müzik tarihinin unutulmaz isimleri Alice Cooper ile Joe Perry tarafından 2015 yılında kurulan Rock müzik grubu Hollywood Vampires‘ın ilk büyük dünya turnesinin takviminde Türkiye de yer aldı. Efsane isimlerin ülkemizde sahne alacak olması müzikseverler tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.

hollywood vampires türkiye-hollywood vampires istanbul konseri-hollywood vampires konseri ne zaman

Hollywood Vampires’ın İstanbul’da gerçekleşecek olan konseri 13 Eylül 2020 tarihinde İstanbul Life Park’ta olacak. Biletleri şimdiden satışa çıkan konserin bilet fiyatları 220 lira ile 1780 lira arasında değişiyor. Bu fiyatların indirimli fiyatlar olduğunu, ilerleyen dönemde bilet kalması halinde daha pahalı olacaklarını söylemekte fayda var. Ayrıca dünyaca ünlü isimlerle kuliste tanışma fırsatı sunan Ultimate Meet & Greet paketinin fiyatı 9250 lira. Tabi bu paket birçok kişi için bir hayal olsa da satın alma şansına sahip kişilerin hayatları boyunca unutmayacakları bir an yaşayacakları şüphesiz.

Hollywood Vampires Kimdir?

Hollywood Vampires yani müzik dünyasının çılgın projesi olarak adlandırılan oluşumun kökleri 70’li yıllara dayanıyor. Rock müziğin dünyayı değiştireceğine inanılan o dönemlerde Los Angeles’ın izbe barlarında hep o aykırı adamların müziği çalınıyordu. 20. YÜZYILIN EN İYİ 25 ROCK MÜZİK GRUBU listemizde de yer alan birçok efsanevi grubun doğuşuna şahit olunan o dönem bazılarının ölümü, bazılarının da yaşlanmasıyla yavaş yavaş sona erdi.

Rock müziğin her şey olduğu dönemlerin en önemli isimlerinden biri olan Alice Cooper 2015 yılında uyuyan devi uyandırmaya karar verdi. Yanına Aerosmith’in gitaristi Joe Perry ve rock müziğe olan ilgisiyle bilinen dünyaca ünlü aktör Johnny Depp’i alarak bu çılgın projeyi hayata geçirdi. Grup 70’li yılların müziğini yapmayı ilke edinmişti. Grubun ismiyse Alice Cooper’ın zamanında kurduğu ve Keith Moon, Ringo Starr, Mickey Dolenz ve Harry Nilsson’un üye olduğu bir alkol kulübünden geliyordu. Kulübün amacı kimse ayakta kalmayana kadar içmekti.

Grubun ismiyle çıkan ilk albümleri beklendiği gibi büyük ilgi topladı. Toplamda 14 şarkıdan oluşan albümün büyük bir kısmı The Doors, The Who, Led Zeppelin, Alice Cooper gibi 70’li yılların ünlü gruplarına ait şarkıların yeniden uyarlamasından oluştu. Grubun ilk albümü olan Hollywood Vampires çıktığı yıl listelerde ilk 50’ye girdi. Ayrıca bu albümde Dave Grohl, Slash, Neal Smith gibi konuk isimler de yer aldı.

hollywood vampires türkiye konseri-johnny depp türkiye konseri-hollywood vampires istanbul

İlk albümlerinden 4 sene sonra yeniden bir stüdyo albümü kaydetmeye karar veren grup Rise isminde yeni bir albüm çıkardı. Toplamda 16 şarkıdan oluşan albüm büyük oranda yeni şarkılardan oluşuyor. Yeni albümlerini dünyaya tanıtmak için büyük bir dünya turnesine çıkacak olan grubun yolu Eylül ayında Türkiye’ye düşecek.

Yorum Yapın