Fm 2021 Serbest Kalma Bedeliyle Alınabilecek En İyi Futbolcular

Bazı futbolcuların sözleşmelerinde yer alan serbest kalma bedeli maddesi, ya da başka bir değişle minimum free clause sayesinde transfer etmek istediğimiz futbolcuyu, kulübüyle hiç görüşmeden transfer etmemiz mümkün. Football Manager oyunlarında bu madde sayesinde birçok kaliteli futbolcuyu uygun fiyata kadronuza katabilirsiniz. Bu listede Football Manager 2021’de serbest kalma maddesiyle transfer edebileceğiniz en iyi futbolcuları listeledik.

Bu Liste Neye Göre Oluşturuldu?

Transfer önerilerine geçmeden önce biraz bu listede yer alan isimlerin hangi kriterlere göre listeye konulduğundan bahsetmek istiyorum. Öncelikle geçen yıl paylaştığımız Fm 2020 Serbest Kalma Bedeliyle Alınabilecek En İyi Futbolcular listesinde yer alan isimleri tekrara düşmemek adına buraya koymadım. Orada yazanların hepsi olmasa da bir kısmı için şartlar Fm 21’de de geçerli o listeye de göz atabilirsiniz.

Bunun haricinde listeye kalitesi ve potansiyeli en yüksek isimleri koymaya çalıştım ancak çok uçuk serbest kalma bedeli olan futbolcular tabiki bu listede yer almıyor. Büyük bütçeli takımlara uygun birkaç isim olsa da genellikle fiyat performans transferi diyebileceğimiz, fırsat transferlerini listeye koymaya özen gösterdim. Umarım takımınıza uygun fırsat transferlerini bulabilirsiniz.

Sitede yer alan diğer Fm 21 oyuncu öneri listeleri:

Football Manager 2021 Türk Futbolcu Önerileri (250+ Futbolcu)

Football Manager 2021 Ucuz Transfer Önerileri

Football Manager 2021’deki En İyi Türk Genç Yetenekler

Football Manager 2021 En İyi 21 Serbest Oyuncu Önerisi

1- Geronimo Rulli

Mevki: Kaleci Takımı: Villareal Yaş: 28 Değer: 12,4 M Serbest Kalma Bedeli: 31 M

Fm 21’de serbest kalma maddesiyle alabileceğiniz futbolculardan ilki geçmiş serilerde gelişimiyle oyunun en iyi kalecilerinden biri haline gelen Arjantinli kaleci Geronimo Rulli. Rulli, gençken gerçekten de büyük potansiyel vadediyordu ancak kariyeri beklentilerin altında kalmış gibi gözüküyor. Yine de sağlam bir kaleci olan Rulli kalenizde kaleci problemi yaşatmayacak yetenekte. Serbest kalma bedeli yüksek olsa da özellikle bütçe sıkıntısı olmayan takımları çalıştırırken transfer edilebilir.

2- Fabio Viera

Mevki: Ofansif Orta Saha / Sol Açık Takımı: Porto Yaş: 20 Değer: 1.6 M Serbest Kalma Bedeli: 27.5 M

Football Manager oyunlarının wonderkid fabrikası olan takımlarından biri olan Porto’nun genç sol açığı Fabio Viera, serbest kalma bedelini ödeyip de kolayca transfer edebileceğiniz bir isim. Büyük potansiyel barındıran Portekizli futbolcu özellikle Premier Lig takımları için ideal bir transfer.

3- Diego Lainez

Mevki: Sağ Açık / Sol Açık Takımı: Real Betis Yaş: 20 Değer: 0,9 M Serbest Kalma Bedeli: 25 M

Fm 2021’de serbest kalma bedeliyle transfer edebileceğiniz en iyi oyunculardan bir diğeri Real Betis’in genç yıldızı Diego Lainez. İki kanatta da oynayabilmesiyle elinizi güçlendirecek Meksikalı genç futbolcu, oyunun gelecek sezonlarında adından söz ettirecek bir isim olma potansiyelinde. Bu yüzden serbest kalma bedeli biraz pahalı gözükse de potansiyeline ulaştığında kendisine ödenen bonservisi fazlasıyla çıkaracaktır.

4- Nico

Mevki: Orta Saha Takımı: Barcelona Yaş: 18 Değer: 0,1 M Serbest Kalma Bedeli: 5.5 M

Tam adı Nicolas Gonzalez Iglesias olan genç İspanyol, Barcelona alt takımında yer alıyor. Oldukça potansiyelli olduğu söylenen Nico’nun serbest kalma bedeli sadece 5.5 milyon euro. Böylesi potansiyelli bir genci bu kadar düşük bir ücrete alma fırsatını kaçırmamak lazım. Tabi kendisini Barcelona’dan ayrılmaya ikna edebilirseniz.

5- Nehuen Perez

Mevki: Defans Takımı: Granada Yaş: 20 Değer: 4 M Serbest Kalma Bedeli: 37.5

Serbest kalma bedeliyle alabileceğiniz bir başka genç oyuncu da Granada’nın Arjantinli stoperi Perez. Her ne kadar yüksek serbest kalma bedeli nedeniyle her takımın alamayacağı bir isim olsa da bütçesi olan bir takımda potansiyeline yatırım yapacak stoper arıyorsanız Perez’i kulübüyle hiç muhatap olmadan transfer edebilirsiniz.

6- Jesus Corona

Mevki: Sağ Bek / Sağ Kanat Takımı: Porto Yaş: 27 Değer: 24,7 M Serbest Kalma Bedeli: 27,5 M

Sağ kanadın her bölgesinde oynayabilen Meksikalı oyuncu, Fm 21’de mevkisinin kaliteli isimlerinden biri. Serbest kalma bedeli ucuz olmasa da kalitesine oranla kabul edilebilir bir meblağ. Tabi bir fırsat transferi diyemeyiz ancak para var huzur var diyorsanız Jesus Corona’yı doğrudan kadronuza katabilirsiniz.

7- Moi Gomez

Mevki: Sol Açık Takımı: Villareal Yaş: 25 Değer: 5.5 M Serbest Kalma Bedeli: 13.75 M

Değerine oranla düşük sayılabilecek serbest kalma bedeli nedeniyle fırsat transferi diyebileceğimiz Villareal’in İspanyol sol açığı Fm 21’de transfer listelerine yazılacak bir isim. Rakipleriniz kapmadan siz kapın.

8- Dani Gomez

Mevki: Forvet Takımı: Levante Yaş: 21 Değer: 1.2 M Serbest Kalma Bedeli: 3.8 M

Fm 21 serbest kalma bedeliyle transfer edilebilecek futbolcu listemizde sıradaki isim tam bir fırsat transferi. Oldukça düşük bir ücret ödeyip, hiç kulübüyle pazarlık etmeden genç ve potansiyelli bir forvet alabilirsiniz. Dani Gomez’i transfer listelerinizin ilk sırasına yazın.

9- Andriy Lunin

Mevki: Kaleci Takımı: Real Madrid Yaş: 21 Değer: 0,1 M Serbest Kalma Bedeli: 18,75 M

Football Manager serilerinin son yıllardaki oyunlarında potansiyeli en yüksek kalecilerden biri olarak karşımıza çıkan Andriy Lunin, gerçek hayatta da Real Madrid’in potansiyeline yatırım yaptığı bir isim. Büyük takımların başındaki oyuncuların rahatlıkla ödeyebileceği bir serbest kalma bedeline sahip olan Ukraynalı kaleci, eğer kendisini Real Madrid’den ayrılmaya ikna edebilirseniz uzun yıllar kalenizi sağlama alabilecek bir isim.

10- Cristian Olivera

Mevki: Sağ Açık / Forvet Takımı: Almeira Yaş: 18 Değer: 0,2 M Serbest Kalma Bedeli: 3,6 M

Almeira’nın Uruguaylı hücum oyuncusu Cristian Olivera, düşük serbest kalma maddesi sayesinde Fm 21’de alabileceğiniz ucuz genç yeteneklerden biri. Tutmasa bile takımına çok fazla zarar ettirmeyecek bir transfer olur.

11- Ivan Villar

Mevki: Kaleci Takımı: Celta Vigo Yaş: 23 Değer: 0,1 M Serbest Kalma Bedeli: 7,5 M

Kalitesine oranla oldukça düşük bir serbest kalma bedeli olan İspanyol kaleci Villar, transfer olduğu takımın kaleci sorununu çözecek profilde bir isim. Kendisini fırsat transferleri kategorisine koyabiliriz.

12- Aleix Febas

Mevki: Orta Saha Takımı: Mallorca Yaş: 24 Değer: 1,7 M Serbest Kalma Bedeli: 4,3 M

Eski Fm serilerinde wonderkidler arasında gösterilen Aleix Febas 24 yaşına geldiği şu günlerde beklentileri karşılayamamış olsa da iyi bir takım oyuncusu sayılır. Düşük serbest kalma bedeli nedeniyle orta profilde bir takım çalıştırıyorsanız kendisini takımınıza katabilirsiniz.

13- Enes Ünal

Mevki: Forvet Takımı: Getafe Yaş: 23 Değer: 3,4 M Serbest Kalma Bedeli: 12,25 M

Yaşı itibariyle Fm’nin eski wonderkidlerinden biri haline gelen milli futbolcu Enes Ünal da beklentilerin uzağında kalan isimlerden biri. Mevcut serbest kalma bedeliyle transfer edilmesi çok mantıklı bir isim olmasa da Türkiye ligindeki yabancı sınırını göz önüne alarak bu listeye ekledim. Süper lig için yeterli bir forvet olan Enes Ünal, takımında yerli forvet isteyenler için ideal bir isim. Elbette önce kiralamayı deneyin.

14- Luis Suarez

Mevki: Forvet Takımı: Granada Yaş: 22 Değer: 5,5 M Serbest Kalma Bedeli: 14,75 M

Fm 21’de serbest kalma bedeliyle transfer edebileceğiniz bir başka forvet oyuncusu da Uruguaylı genç forvet Suarez. Ortalama bir fiyata transfer edilebilir durumdaki oyuncu, forvet arayışında olanların yöneleceği isimlerden.

15- Miguelon

Mevki: Sağ Bek Takımı: Espanyol Yaş: 24 Değer: 0,1 M Serbest Kalma Bedeli: 1,2 M

Düşük serbest kalma bedeli nedeniyle Football Manager 2021’de alabileceğiniz en iyi sağ beklerden biri olan Miguelon listemizdeki son isim. Kendisini 1,2 milyon euro gibi oldukça ucuz bir ücrete kadronuza katıp uzun yıllar sağ bek bölgesini ona emanet edebilirsiniz.

Yorum Yapın