Football Manager 2021’deki En İyi Türk Genç Yetenekler

Football Manager 2021 geçtiğimiz akşam beta versiyonuyla oyuncu karşısına çıktı. Oyundaki futbolcuların profilleri belli olunca wonderkid dediğimiz potansiyelli genç yetenekleri de görme fırsatımız oldu. Oyunun şüphesiz en keyifli yanlarından biri genç oyuncuları yetiştirip onları potansiyellerine ulaştırmak. Türkiye’de özellikle son yıllarda gerçekten çok yetenekli genç futbolculara rastlıyoruz. Dediğim gibi oyunda genç oyuncu yetiştirmek zaten başlı başına zevkli bir olayken, bir de kendi ülkemizden gençleri dünya çapında futbolculara dönüştürmek en az 2 kat daha zevklidir. Bu listede Fm 21’de wonderkid diyebileceğimiz Türk futbolcuları incelecik.

Listemizde yalnızca Türk milli takımını seçmiş, yerli statüsünde oynayabilecek wonderkidler yer alıyor. O yüzden listede yalnızca 7 oyuncu var. Oyunun tam versiyonu çıktıktan sonra geçen yıl yaptığımız Fm 2020 Türk Futbolcu Önerileri (150 Öneri) listesinde olduğu gibi daha fazla Türk futbolcuyu kapsayan detaylı bir liste hazırlayacağız. Oyun içi editörün de yayınlanmasıyla oyuncuların mevcut ve potansiyel yeteneklerini de inceleme şansımız olacak.

YENİ: 250’den fazla Türk futbolcunun yer aldığı dev rehberimiz hazır:

Football Manager 2021 Türk Futbolcu Önerileri (250+ Futbolcu)

Football Manager 2021 ile ilgili diğer yazılarımız:

Fm 2021 Dört Büyükler ve Başakşehir Profil İncelemesi (Ekran Görüntülü)

Fm 2021 Serbest Kalma Bedeliyle Alınabilecek En İyi Futbolcular

Football Manager 2021 Ucuz Transfer Önerileri

Football Manager 2021 En İyi 20 Serbest Oyuncu Önerisi

Football Manager 2021 Çıkış Tarihi, Kariyer Önerileri Fiyatı, Yenilikler

Football Manager 2021 Tüm Yenilikler

Football Manager 2021 Alt Lig Takım Önerileri

1- Ozan Kabak

fm-21-wonderkids-fm türk oyuncu tavsiyeleri-fm genç türk oyuncular

Takımı: Schalke 04

Mevki: Stoper

Yaşı: 20

Henüz 18 yaşında Galatasaray’dan Stutgart’a transfer olan Ozan Kabak sadece 1 yıl içerisinde Bundesliga’nın iddialı takımlarından Schalke’ye transfer olmuştu. Eski serilerde de wonderkid listelerinde yer alan Ozan Kabak Fm 2021’de de oyunun en potansiyelli defans oyuncularından biri olarak karşımıza çıkıyor. Milli futbolcuyu dünyanın en büyük takımlarında menajerlik yapanların dahi kadrolarında görmek isteyeceği şüphesiz.

2- Ravil Tagır

Takımı: Başakşehir

Mevki: Stoper

Yaşı: 17

Yaz transferinde Altınordu’dan Başakşehir’e transfer olan Ravil Tagır, Fm 2021’deki en potansiyelli genç Türk oyunculardan biri. 17 yaşındaki defans oyuncusunu geliştirip potansiyeline ulaştırmak oldukça zevkli olacaktır. Kulübü Başakşehir de tesis kalitesi, yönetim beklentileri gibi nedenlerden dolayı genç oyuncu yetiştirmek için oldukça ideal bir takım. Ravil Tagır Oyunun ilerleyen dönemlerinde büyük takımlarda oynayacak potansiyele sahip.

3- Orkun Kökçü

fm 2020 wonderkids türk

Takımı: Feyenoord

Mevki: Orta Saha

Yaşı: 19

Football Manager 2020’de de wonderkid listelerinde yer alan Orkun Kökçü, bu yılki oyunda da büyük bir potansiyel barındırıyor. Hollanda’nın Feyenoord takımında gösterdiği performansla büyük takımların dikkatini çeken milli futbolcuyu kadronuza katmak için fazla vakit kaybetmeyin.

4- Mustafa Kapı

Takımı: Lille

Mevki: Ofansif Orta Saha

Yaşı: 17

Galatasaray altyapısının dikkat çeken isimlerinden biri olan Mustafa Kapı, yaz transfer sezonunda sürpriz bir kararla Fransa’nın Lille takımına transfer olmuştu. Milli futbolcularımız Zeki Çelik, Yusuf Yazıcı ve Burak Yılmaz’ın da yer aldığı Lille takımında gelişimini tamamlamayı hedefleyen Mustafa Kapı Fm 2021’de en potansiyelli Türk futbolculardan bir diğeri. Özellikle oyunun ilk yıllarında başaltı diye tabir ettiğimiz takımlar için harika bir kiralık transfer seçeneği olacaktır.

5- Ömer Beyaz

Takımı: Fenerbahçe

Mevki: Ofansif Orta Saha

Yaşı: 16

Fm 2020’de gelişimiyle oyunun en dikkat çeken isimlerinden biri olan Ömer Faruk Beyaz, bu yılki oyunda da büyük potansiyel vadeden Türk oyunculardan biri. Beta sürümde oynayanların ilk deneyimlerine göre kendisi kulübü Fenerbahçe ile sözleşme imzalamıyormuş. Bu durum beta versiyondan sonra da devam eder mi bilmiyorum ancak Ömer Beyaz gibi genç bir yeteneği bonservissiz transfer etmek birçok oyuncunun kaçırmayacağı bir fırsat olacaktır. Genç futbolcu dünyanın en iyi futbolcularından biri olma potansiyele sahip.

6- Ali Akman

fm 2020 wonderkids-ali akman

Takımı: Bursaspor

Mevki: Forvet

Yaşı: 18

Yaşadığı maddi sıkıntılardan dolayı bu sezon kadrosunda genç oyunculara yer veren Bursaspor’da ligin ilk haftalarında attığı gollerle dikkatleri üzerine çeken Ali Akman Fm 2021’deki en potansiyelli Türk forvet diyebiliriz. Fm 20 oynayanların kendisini yakından tanıdığı genç futbolcu Fm 2021’de de transfer listelerinin başına yazılacak gibi duruyor. Ayrıca sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Ali Akman, Ömer Beyaz’da olduğu gibi takımıyla sözleşme yenilemeye yanaşmıyor. Bu da yüksek potansiyelli bir forveti bonservissiz transfer etme şansı anlamına geliyor. Özellikle 4 büyüklerden biriyle kariyer yapanların mutlaka kadrolarına katmak isteyeceği Ali Akman, vadettiği yetenekle dünya çapında bir golcü olmaya aday.

7- Ahmed Kutucu

Takımı: Schalke 04

Mevki: Forvet

Yaşı: 20

Geçtiğimiz yıl milli takıma seçilmesinden sonra hepimizin aşina olduğu Schalke 04 oyuncusu Ahmed Kutucu da Fm 2021’in en potansiyelli Türk futbolcularından bir diğeri. Muhtemelen oyunun ilk yıllarında kiralık olarak kendisini kadronuza katabilirsiniz. Özellikle Türkiye Ligi’nde oynuyorsanız kaliteli bir yerli forvet çok işinize yarayacaktır. Forvet arkası pozisyonunda da oynayabilen gurbetçi futbolcu hücum bölgesinde kadronuzu geniş tutmanızı sağlayacaktır.

Sitede yer alan diğer oyuncu önerileri, takım önerileri ve diğer tüm Football Manager içeriklerini Football Manager kanalından inceleyebilirsiniz.

Yorum Yapın